• resmi ilanlar

PROJELER GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

2017-01-02 11:00:12

İl Özel İdaresi'nin 3 yıldır atıl durumda bekleyen Vilayet Meydanı'nda ki arsası için hazırlanan projeler görücüye çıkıyor. Mimar Uğur İlhan'a hazırlattırılan bir birinden farklı 8 proje, son yapılan toplantıyla 4'e indirildi. Bolu Valiliği, hazırlanan projelerle ilgili olarak kamuoyunun da görüşünü almak için anket çalışması yapmaya hazırlanıyor.

Haber: Hakan Aydın

 

İl Özel İdare’nin yılan hikayesine dönen Vilayet Meydanı’nda ki arsanın üzerine yapılması planlanan binanın görselleri kamuoyu ile paylaşılacak. Mimar Uğur İlhan tarafından hazırlanan 8 farklı proje, son yapılan toplantıyla 4’e indirilmiş durumda.

BASIN MENSUPLARIYLA PAYLAŞILDI

Bolu Valisi Aydın Baruş başkanlığında bu gün gerçekleştirilen sunuma, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, İl Özel İdare genel Sekreteri Sırrı Köstereli de katıldı. Son yapılan imar değişiklikleri sonrası arsanın 685 m2’ye düştüğü ve 6 kat kullanım izni verildiği belirtildi. Hazırlanan projelerde 17 araçlık otoparkta yer aldı.

8 PROJE HAZIRLANDI

Mimar Uğur İlhan tarafından İl Özel İdare’nin isteği üzerine bir birinden değişik 8 proje hazırlandı. Ancak hazırlanan 4 projede çatı katında üstü açık oturma alanları yer alınca, hava koşulları dikkate alınarak o projelerden vazgeçilerek 4 proje üzerinden çalışmaların devam etmesine karar verildi.

BARUŞ; “BOLU’YA EN İYİSİNİ KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Arsa üzerine yapılmak istenen bina hakkında açıklamalarda bulunan Vali Aydın Baruş, “2013 yılında mevcut binanın depreme dayanıksız olması nedeniyle boşaltılmasına karar verilmiş, geçtiğimiz yılda yıkılmıştı. İlimize yakışır bir binaya sahip olmak için uğraşıyoruz. Alternatif çalışmalar yaptırdık. Kamuoyu araştırması yapacağız. Bolu’ya en iyisini kazandırmak istiyoruz” dedi.

YÜCEER; “HATA YAPMAMALIYIZ”

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, “2 yıldır bir fiil takip ettiğim bir çalışma. Bu bina Bolu’nun bir mülkü. Tüm kesimlere hitap etmesi gerekiyor. Hata yapmamalıyız” diye konuştu.

 

İşte o çalışmalar;

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit