• resmi ilanlar

MÜSİAD'DA ABAT DÖNEMİ Mİ BAŞLIYOR?

2017-01-08 11:00:12

Türkiye'nin en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 10 Ocak'da 2. olağan kongresini yapacak. Abdullah Abat'ın tek listeyle genel kurula gitmesi bekleniyor.

Bolu’da 2015 yılında biraya gelen bazı işadamları tarafından kurulan MÜSİAD Bolu Şubesi ilk kongresini 2015 yılında yapmış, başkanlık koltuğuna kongreye tek liste ile giren Eyüp Uzun oturmuştu. MÜSİAD Bolu Şubesinin 2. olağan kongresi 10 Ocak’ta MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’ın katılımıyla Soylu Otel’de yapılacak. Gençlik kurulu ile birlikte yaklaşık 90 üyesi bulunan MÜSİAD Bolu Şubesinin 2. olağan kongresinde Boluspor eski başkanı Abdullah Abat’ın tek listeyle aday olacağı edinilen bilgiler arasında.

MÜSİAD’ın kurucu başkanlarından olan Abat, şu anda teşkilat başkanı görevini yürütmekte.

MÜSİAD'LA TANIŞIN

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD); hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının, 9 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da kurdukları bir “İşadamları Derneği”dir.

11.000’i aşan üyesi ile MÜSİAD;

*60.000’e yakın işletmeyi temsil eden ve yaklaşık 1.600.000 kişiye istihdam sağlayan,

*Yurtiçinde 86 irtibat noktası bulunan, üyelerinin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurum ve kuruluşlarına yerinde ileten,

*Yurtdışında 68 farklı ülkede toplamda 181 nokta ile hizmet veren,

İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir “Sivil Toplum Kuruluşu”dur.

MÜSİAD’ın misyonu; ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir işadamları derneği olarak, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit