• resmi ilanlar

BOLU'DAKİ O ŞİRKETLERİ TMSF YÖNETECEK!

2017-01-08 11:00:10

TMSF'ye devredilen veya kayyum olarak TMSF'nin atandığı şirketler, soruşturma ve kovuşturma sonuna kadar "basiretli tüccar" gibi yönetilecek. Bolu'da ise 2 şirkete yönetim kayyumu, 6 şirkete de TMSF tarafından denetim kayyumu atandı. Söz konusu şirketler TMSF gözetiminde yönetİlmeye devam edilecekler.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkındaki 680 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazetenin son mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre, Bakanlar Kurulu kararıyla ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnameler gereğince kapatılan ve Vakıflar Genel Müdürlüğüne veya Hazine'ye devredilen şirketler hariç olmak üzere; birinci ve ikinci fıkra kapsamındaki şirketler, soruşturma ve kovuşturma sonuna kadar, TMSF'nin gözetiminde, TMSF'nin ilişkili olduğu bakanın atadığı yöneticiler tarafından ticari teamüllere uygun olarak, "basiretli tüccar" gibi yönetilecek.

Bu şirketlerin yöneticileri TMSF'nin ilişkili olduğu bakan tarafından atanacak ve görevden alınacak.

Bu şirketlerin mali durumu, ortaklık yapısı, piyasa koşulları veya diğer sorunları nedeniyle mevcut halin sürdürülebilir olmadığının tespit edilmesi durumunda, şirketin yahut varlıklarının veya 5271 sayılı Kanunun 128'inci maddesinin 10. fıkrasında belirtilen mal varlığı değerlerinin satılmasına veya feshi ile tasfiyesine TMSF'nin ilişkili olduğu bakan tarafından karar verilebilecek.

Satış ve tasfiye işlemleri ilgili şirketin yönetim kurulu tarafından yerine getirilecek. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar TMSF'nin ilişkili olduğu bakan onayıyla belirlenecek.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalar sonrasında Bolu’da 2 şirkete yönetim kayyumu, 6 şirkete de TMSF tarafından denetim kayyumu atanmıştı. İşte o şirketler:

YÖNETİM KAYYUMU ATANAN ŞİRKETLER

1-Saray Eğitim Kurumları Basın Yayın Gıda Reklam Turizm Taşımacılık İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş.

2-Bolu Lema Gıda Turizm Ticaret ve Sanayi LTD. ŞTİ.

DENETİM KAYYUMU ATANAN ŞİRKETLER

1-ER – AK Mühendislik İnşaat Turizm Sanayi Ticaret LTD. ŞTİ.

2-Birlik Nakliyat Turizm ve Ticaret LTD. ŞTİ.

3-Erday Petrol LPG Nakliye Turizm Ticaret LTD. ŞTİ.

4-Daylan Petrol Nakliyat Turizm Ticaret LTD. ŞTİ.

5-Bolu Tuna Turizm Otelcilik Gıda Petrol İnşaat ve Servis Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

6-Baran İzolasyon Yapı Dekorasyon Doğalgaz Isıtma ve Soğutma Sistemleri Sanayi Ticaret LTD. ŞTİ.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit