• resmi ilanlar

GÖYNÜK'TE 24 SAAT KAR MESAİSİ

2017-01-09 11:00:01

Yurt genelinde olduğu gibi ilçelerimiz ve il merkezinde de yerleşim yerlerinde meydana gelen yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Kurulacak Göynük pazarı için ilçede kar mücadelesi aralıksız devam ediyor.

Göynük İlçemizde her Pazartesi kurulan ilçe pazarının bulunduğu alana yağan kar nedeniyle oluşan 50 santimlik kar örtüsü ve ilçe sokaklarını esir alan yoğun kar yağışı Göynük Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu temizlendi. Pazartesi günleri geleneksel olarak kurulan ve ilçe halkının tarımsal gıda ihtiyacı dışında tüm köylülerin ürünlerini satarak geçimlerini sağladığı bir ticaret arenası olan ilçe pazarının kurulduğu mekanı kaplayan karları kürüyen belediye ekipleri 24 saat aralıksız çalıştı. Sabahın ilk ışıklarıyla köylerden ve diğer ilçelerden gelen pazarcı esnafının rahat çalışması için dün geceden beri mesai sarf ettiklerini belirten Göynük Belediye Başkan Yardımcısı Günay Can, “ personelimiz ilçemiz sokaklarını ve Pazar alanımızı açık tutmak için 24 saattir aralıksız çalışıyor” dedi.

Zaman zaman kar yağışı ile birlikte – 11 derecelere düşen ilçe merkezindeki hava sıcaklığı hafta boyunca eksi değerlerde olması bekleniyor. Bugün gece hava sıcaklığı ise haftanın zirvesine ulaşacak. Sıcaklık değerinin -13 dereceleri görmesi öngörülüyor.(BMA)

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit