• resmi ilanlar

Doğanay gazetecileri unutmadı

2017-01-10 11:00:05

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Ak Parti teşkilatı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü sebebiyle kahvaltı düzenleyerek, yerel basın yöneticileri ve çalışanlarıyla bir araya geldi. Düzenlenen programda Ak Parti Bolu il Başkanı Nurettin Doğanay açıklamalarda bulundu.

Haber: Sefa Günay

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü sebebiyle kahvaltı düzenleyerek, yerel basın yöneticileri ve çalışanlarıyla bir araya gelen Ak parti Bolu il Başkanı Nurettin Doğanay, yaptığı açıklamada; “Öncelikle bu gün ki kahvaltıya katılımınızdan dolayı bütün gazeteci arkadaşlara teşekkür ediyorum ve 10 Ocak Gazeteciler Gününün kutlu olsun diyorum. Yine yeni yıl hayırlara vesile olsun diyorum. Malumunuz 2016 yılını beraber bitirdik. 2016 yılı hepimiz açısından, dünya açısından, çocuklarımız açısından çok da iyi geçen bir yıl değildi. Bunu da açık bir şekilde ifade etmemiz lazım. 2016 kanın, gözyaşının ve annelerin ağladığı bir yıldı. Malum etrafımızda olan ateş çemberini hepimiz biliyorsunuz.  Suriye’de yaşananları, Irak’ta yaşananları biliyorsunuz. Bu yaşananlar yüzünden Türkiye’ye olan yansımaları, ülkemizin üzerine yapılmak istenen oyunların yansımaları olarak baktığımız zamanda birçok terör olayları ile de karşı karşıya kaldık. Birçok insanımız, birçok vatandaşımızı ve aynı zamana da askerimizi, polisimizi şehit verdik. Bu manada geçmişten bugüne deyin öncelikle şehit düşen askerimize, polisimize vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar da yarın inşallah bize şefaatçi olurlar diyorum. Bu esnada yaralanan, gazi olan askerimiz, vatandaşımıza, polisimize de acil şifalar diliyorum. Ve gerek şehitlerimizin, gerek gazilerimizin ailelerine, annelerine, babalarına da rabbim sabırlar versin. Tabi ki şehit olmak ayrı bir duygu ama ateşin düştüğü yer, yaktığı yer farklı bir konu. Tabi söz konusu vatan ve millet olduğunda bizim insanımız bunları göz ardı ediyor. Kurşunlara karşı nasıl yüründüğünü veya toplumun huzuru sağlamak adına güvenlik görevlilerimizin hayatlarını nasıl hiçe saydığını da en son İzmir’deki patlama ile beraber görmüş olduk. Tabi şehitlerimizin ailelerine çocuklarına sahip çıkmak da aynı zamanda bizlerin boynumuzun borcudur. Bu hepimiz adına insanlık adına bir görevdir diye düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ben tekraren 10 Ocak Gazeteciler Gününüz kutlu olsun diyorum. Zor bir meslek alanında çalışıyorsunuz. Sizler ile beraber yılın 12 ayı birlikte hareket ediyoruz. Zor şartlar altında belki de ekonomik imkânlar altında kıt kanaat imkânlar altında bu mesleği yapıyorsunuz. Sizlerin yaptığı bu mesleğin önemi ülkenin gelişmesi ve önemi açısından aynı zamanda demokrasinin de gelişmesi açısından önemli odluğunu düşünüyorum. Çünkü sizler olmadığınız zaman insanımız haber alma özgürlüğü de doğal olarak kısıtlanmış oluyor. Burada önemli olan şu haberi ve haberciliği doğru bir şekilde vatandaşımıza yansıtmak. Doğru habercilik yapmak kendi içinizdeki kurallarınız içersinde hareket etmek. Tabi bizim için siyasiler tarafından da aynı. Ama gerçek olan bir şey var ki biz beraber yolculuk yapıyoruz. Bu yolculuk bir yıl boyunca sürüyor. Rabbim hepimize başta sizler olmak üzere kolaylıklar versin. Biz bu gün burada olma nedenimiz bir nebze olsun sizlerle birlikte olmak. Kahvaltı yapmak. Onun dışında hasbıhal etmek için buradayız” ifadelerini kullandı.

BUNU BİZLER GÖRDÜK ŞAHİTLİK ETTİK”

 

Bolu Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay konuşmasının devamında; “Bizler Ak Parti ailesi olarak 2016 yılına genel hatlarına baktığımız da bizim içinde çok kolay geçmedi. Malumunuz 15 Temmuz itibari ile zor bir süreç geçirdik. O süreçte göstermiş olduğunuz tarafsız duruş adına da ben Bolu’da görev yapan tüm basın mensubu arkadaşlarıma bir defa daha teşekkür ediyorum. Hepimizin doğal hayatta siyasi bir görüşü var. Olmalıdır da bu siyasini ve demokrasinin bir gereğidir. Ama 15 Temmuz geldiğinde herkes o siyasi kimliğinde arınarak söz konusu vatan ve millet olduğunda nasıl vatandaşımız ve milletimiz bu manada görevini yaptı ise Bolu’daki basın mensupları arkadaşlarımızın hepsi istisnasız bir şekilde görevini yapmıştır. Bunu bizler gördük şahitlik ettik. Onun için o duruşunuz adına da sizlere hassaten bir kez daha teşekkür etiğimi belirtmek istiyorum. Rabbim hepinizden razı olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit