• resmi ilanlar

FACEBOOK'TAN TANIŞIP 6 KİŞİNİN TECAVÜZÜNE UĞRAMIŞ

2017-01-10 11:00:09

Bolu'da 16 yaşındaki lise öğrencisi Facebook'tan tanıştığı F.C. ile kısa süren arkadaşlığının ardından ilişkilerini bitirmek için buluştuğunu, konuşmak için gittikleri evde iki kişinin tecavüzüne uğradığını iddia etti. Z.A. daha önce de Facebook'tan tanıştığı 4 kişinin daha tecavüzüne uğradığını savundu.

Haber:Ebru Eyvazoğlu

Olay Bolu’da meydana geldi. İddiaya göre Lise 3 öğrencisi 16 yaşındaki Z.A. 2016 yılında Facebook’tan F.C. adlı bir gençle tanışarak yazışmaya başladı. Daha sonra yüz yüze görüşen gençler Atatürk Orman Parkı’nda zaman zaman buluştular. Olay tarihinde 15 yaşında olan Z.A., 4 ay süren arkadaşlığın ardından F.C.’den ayrılmak istedi. F.C. son kez konuşmak için Z.A.’yı bir eve götürdü. Evde tecavüze uğradığını savunan Z.A., aynı zamanda F.C.’nin arkadaşı E.Y.’nin de “Benimle de birlikte olacaksın. Yoksa durumu ailene anlatırım” tehdidiyle onunla da birlikte olduğunu iddia etti.

“Z.’NİN ÇIPLAK FOTOĞRAFINI GÖRÜNCE AYRILDIM”

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan F.C., “Facebook’tan görüşüp arkadaş olduk. Ancak kendisine yönelik cinsel bir eylemim kesinlikle olmadı. Arkadaşlığımız esnasında bir gün telefonuma tanımadığım bir numaradan Z.’nin çıplak fotoğrafı geldi. Bu yüzden de ilişkimi bitirdim. İftira atıyor. Daha önce A.K., A.S., Ş.Ş. ve O.A. ile de ilişkileri olmuş. Hiçbirini tanımıyorum. Ailesine söylemekten korktuğu için bana iftira atıyor” dedi.

Z.A. ise F.C.’nin ilişkilerini bitirmemek istediğini, son kez konuşmak için bir eve çağırdığını söyleyerek, “Eve girince bizimle birlikte gelen E.Y. ve Afganistan uyruklu T.M.B. dışarı çıktılar. F.C. üstüme saldırdı. Ardından da arkadaşı E.Y. ‘Benimle de birlikte olmazsan halanın oğluna söylerim’  diyerek tehdit etti. Onunla da birlikte oldum. Afganistanlı şahıs ise bıçakla odaya girdi. Kendisiyle birlikte olmamı istedi. Ama onu ittim ve koşarak evden çıktım. Şikayetçiyim. Cezalandırılmalarını istiyorum” dedi.

DAHA ÖNCE 4 KİŞİNİN DAHA TECAVÜZÜNE UĞRADIĞINI İDDİA ETTİ

Mahkeme Başkanı “Daha önce O.A., Ş.Ş., A.K. ve A.S. ile de aynı şeyleri yaşadığını, tecavüze uğradığını söylüyorsun. F.C. eve davet ettiğinden neden gittin? Tekrar aynı şey olur mu acaba diye aklına gelmedi mi?” diye sordu. Z.A. “Sadece konuşmak için çağırdığı için gittim. Aklıma gelmedi” diye cevap verdi.

 

Z.A.’nın babası da sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Baba H.A. “Ben kızımı okutmak için Bolu’ya getirdim. Fakat bu yüzden eğitim hayatı bitti. Sorumlusu cezalandırılsın” dedi. Duruşma 16 Şubat 2017 tarihine ertelenirken, F.C.’nin tutuksuz yargılanmasına devam edilmesi kararı verildi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit