• resmi ilanlar

18'LİK YAĞMUR, 13 YAŞINDA ÇIKTI

2017-01-10 11:00:07

Yeniçağa'da 13 yaşındaki mental zeka geriliği bulunan bir kıza tecavüz ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıkarılan M.A.D., kendisini Yağmur olarak tanıtan ve 18 yaşında olduğunu söyleyen bir kızla sabaha kadar Yeniçağa'da manzarayı izlediğini, ayrıca kıza elini sürmediğini iddia etti.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu’nun Yeniçağa İlçesi’nde özel eğitim sınıfında öğrenim gören 13 yaşındaki Ü.B.’nin ailesi kızlarının 25 yaşındaki işçi M.A.D. tarafından tecavüze uğradığı iddiasıyla şikayetçi oldular. “Çocuğa cinsel istismar” suçlamasıyla tutuksuz olarak yargılanan M.A.D., kızın kendisini 18 yaşında Yağmur olarak tanıttığını söyledi. Çarşıda göz temasıyla tanıştıklarını ve sonra konuşmya başladıklarını belirten sanık, “Gündüz bana adının Yağmur olduğunu ve 18 yaşında olduğunu söyledi. Ben de inandım. Akşam 7 gibi buluşup Yeniçağa’yı tepeden gören bir yere gittik. Benim telefonumdan annesine mesaj attı. Sonra telefonum kapandı. Sabaha kadar oturduk, sohbet ettik. Sabah abisi arayıp Ü. nerde diye sordu. Ben de Ü. diye birini tanımadığımı, Yağmur diye birinin yanımda olduğunu söyledim. Kız bunu duyunca korktuğu için kalkıp gitti. Elimi sürmedim” dedi.

“FACEBOOK’TAN TANIŞIP, EVİNE GİTTİK”

13 yaşındaki Ü.B. ise M.A.D. ile Facebook’tan tanıştığını, akşam motosikletiyle buluşmaya geldiğini ve onu kendi evine götürdüğünü söyleyerek, “Facebook’tan tanıştıktan sonra beni evine davet etti. Motosikletiyle gittik. Anne-babası köydeymiş. Evde beni öpmeye kalkıştı. Ama istemediğimi söyledim. Zorladı ve tecavüz etti. Ailemden korktuğum için onun telefonundan anneme ‘arkadaşımda kalacağım” şeklinde bir mesaj attım” dedi.

 

Sosyal hizmet uzmanı Ü.B.’nin özel eğitim sınıfında öğrenim gördüğünü, kendini ifade etmekte zorluk çektiğini ve mental bir zeka geriliği tespit ettiğini söyledi. Anne A.B. de kızının eve gelmemesi üzerine perişan olduklarını, sanıktan şikayetçi olduklarını belirtti. Duruşma 21 Şubat 2017 tarihine ertelendi.  

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit