• resmi ilanlar

Mısır Maslahatgüzarı'nı TBMM'de kabul etti

2017-03-16 11:00:03

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Mısır Arap Cumhuriyeti Maslahatgüzarı Wael A. El-Naggar'ı TBMM'de kabul etti. Ercoşkun, TBMM Komisyon Başkanı sıfatıyla, AİBPA Komite Başkanı üye ülkeler ve Divan Başkanlığı üyesi ülkelerin büyükelçilerini Bolu'da ağırlayacağını açıkladı.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Akdeniz İçin Birlik ve Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Türk Komisyonu Başkanı sıfatıyla, İtalya, Fas, Ürdün ve Portekiz büyükelçilerinin ardından bu kez de Mısır Arap Cumhuriyeti Maslahatgüzarı Wael A. El-Naggar’ı TBMM’de kabul etti. Milletvekili Ercoşkun, Meclis'teki çalışma odasında gerçekleşen uluslararası görüşmede, birbirlerini en iyi şekilde anlayacak iki dost ve kardeş ülke olan Türkiye ile Mısır’ın Akdeniz’in yeniden barış iklimine sahip olması için çalışması gerektiğini ifade etti.

“BÜYÜKELÇİLERİMİZİ EŞSİZ GÜZELLİKLERE SAHİP MEMLEKETİM BOLU’YA DAVET EDİYORUM”

Milletvekili Ercoşkun, ev sahipliği yaptığı ziyaretteki konuşmasında, AİBPA’daki Komite Başkanı üye ülkeler ile Divan Başkanlığı üyesi ülkelerin büyükelçilerini Bolu’da ağırlamak istediğini söyledi ve bir yeni davetini de Mısır Arap Cumhuriyeti Maslahatgüzarı El-Naggar’a yaptı. Ercoşkun, davet konuşmasında şunları söyledi: “Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi’nin Komite Başkanı üye ülkeleri, Fas, Tunus, Ürdün ve Portekiz ile AİBPA Başkanlık Divanı üyesi Mısır ve İtalya ülkelerinin büyükelçileri ile bir araya gelmek istiyoruz. ‘Asamblenin daha etkin çalışabilmesi için neler ortaya koyabiliriz?’ sorusunu masaya yatırmak ve yanıtları hep birlikte aramak istiyoruz. Bu manada önümüzdeki günlerde memleketim ve seçim bölgem olan Bolu’ya büyükelçilerimizi davet ediyoruz. Resmi ortamların dışında, Bolu gibi güzel bir yerde güzel birlikteliklerin oluşabileceği inancındayım.”

 

 “DAVETİNİZ AİBPA ÜYESİ ÜLKELERİN İŞBİRLİĞİNE SAĞLADIĞINIZ KATKININ ÖNEMLİ BİR GÖSTERGESİ”

Ercoşkun’un nazik daveti karşısında memnuniyetini ifade eden Mısır Arap Cumhuriyeti Maslahatgüzarı El-Naggar ise, “Davetiniz için çok teşekkürler, parlamentonuzu ziyaret etmek için bizler için onur oldu. Seçim bölgeniz ve memleketiniz Bolu’ya bizleri davet edişiniz, AİBPA üyesi üye ülkeler arasındaki işbirliğine yönelik son derece olumlu ve önemli bir adım. Ben kesinlikle mesajınızı ülkeme ileteceğim ve şahsen destekleyici ifadelerimi de aktaracağım. Parlamenterlerin bir araya gelmeleri son derece önemli. Davetinizden son derece memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

 

 “İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI'NDA FETÖ HAKKINDA ALINAN KARARLARDA MISIR DEVLETİNİN DURUŞUNDAN DOLAYI MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarının devamında, FETÖ ile mücadeleye sağladığı katkıdan dolayı Maslahatgüzar El-Naggar nezdinde Mısır’a teşekkür etti. Ercoşkun, “Türkiye olarak 15 Temmuz’dan bu yana önemli bir süreç yaşıyoruz. FETÖ terör örgütünün ülkemize yaşattığı büyük bir ihanet söz konusu. Bu süreçte İslam İşbirliği Teşkilatı’nda FETÖ hakkında alınan kararlarda Mısır’ın duruşundan memnuniyet duyuyor, teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

ERCOŞKUN, ULUSLARASI ZİYARETİ SOSYAL MEDYADA TAKİPÇİLERİYLE PAYLAŞTI

Milletvekili Ercoşkun, daha önce Meclis’te kabul ettiği büyükelçiler gibi Mısır Arap Cumhuriyeti Maslahatgüzarı El-Naggar ziyaretini de sosyal medya aracılığıyla takipçileriyle paylaştı. Ercoşkun, Maslahatgüzar El-Naggar objektiflere verdiği görüntüler yanı sıra ziyarete ilişkin sosyal medyadaki paylaşımında, "Mısır Arap Cumhuriyeti Maslahatgüzarı El-Naggar’ı TBMM'de kabul ederek, dost ve kardeş iki ülke ilişkilerini değerlendirdik" ifadelerini kullandı.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit