• resmi ilanlar

"ESNAFIMI GERİ ÇEVİREN BANKA KARŞISINDA BENİ BULUR!"

2017-03-21 10:00:02

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "Kamu ya da özel fark etmez, Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği'nden yararlanmak isteyen esnaf kardeşimi hangi banka geri çevirirse, bir kuruş fazla kazanacağım düşüncesiyle benim esnafımın üzerine giderse, karşısında beni bulur. Sorun yaşayan esnaflarımız başvuru evraklarıyla bana gelsinler. Sorunlarını çözeceğim ve soruna yol açanların cezalandırılması için mücadele edeceğim" dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, ulusal bir televizyon kanalının canlı yayın konuğu olduğu programda Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ni ekranlar aracılığıyla vatandaşlara anlattı.

Ercoşkun, programın ilerleyen dakikalarında ekranları başındaki izleyicilerin sosyal medya aracılığıyla programa ulaştırdıkları sorulara da yanıt verdi. Ercoşkun, "KOBİ'lere sağlanacak 50 Bin TL'ye kadar Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği temininde başvuru sahipleri bankaların engellemeleri ile karşılaşıyor" şeklindeki bir izleyicinin şikayetçi yaklaşımı karşısında, esnaftan yana tavır koydu ve şikayete konu olan bankaları uyardı.

"SIFIR FAİZLİ İŞLETME KREDİSİ FAİZ DESTEĞİ TEMİNİNDE SORUN YAŞAYAN ESNAF KARDEŞLERİM BANA GELSİN"

Ercoşkun, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şöyle konuştu: "Ben istihdam sağlayan, ekonomiye katkıda bulunan işletmelerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Türkiye'de ekonominin lokomotifi, atılım sağlayacak olan ana kadro bence küçük işletmeler. Az sayıda büyük kuruluşları büyük rakamlarla destekleyeceğimize, 20-30-50 bin TL'lik desteklemelerle çok sayıda küçük ve orta ölçekli işletmemizin gücüne güç katabiliriz. Bu konudaki fikirlerimizi Sayın Başbakanımıza bildirdik. Gerek esnaf ve sanatkarlar kooperatifleri aracılığıyla, gerekse Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığıyla bu desteklemelerin sağlanmasını ortaya koyduk. Bunun yanı sıra Sicil Affı da getirdik. Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği temininde hangi banka olursa olsun, kamu ya da özel banka farketmez, bir kuruş fazla kazanacağım düşüncesiyle benim esnaf kardeşimin üzerine giderse, karşısında beni bulur.

"ESNAFIMIZI GERİ ÇEVİRENLERE GEREKLİ CEZANIN VERİLMESİ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM"

Tüm vatandaşlarımız bana rahat bir şekilde ulaşabilir. Eğer esnaf kardeşlerim bu noktada bir sıkıntı yaşıyorsa, evraklarıyla beraber bana gelsinler. Ben sonuna kadar sorunlarını gidermek için konunun takipçisi olacağım. Gerek Cumhurbaşkanımız, gerek Başbakanımıza giderek, bu soruna yol açanlara gerekli cezai yaptırımların uygulanması için mücadele ortaya koyacağım." 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • ESNAF  (21.03.2017 12:34:05)

  sn BOLU Millet Vekili Ercoşkun ; yaklaşık 700 esnafın bulunduğu Sanayi sitesi türlü tehtit, baskı, yıldırma, aşağılama 2. snf vatandaş muamelesi görürken Cesaret edipte alattin yılmaza bi dakka noluyor niye diyemedin. Aynı, Fatih Metinin üç defa Sanayi esnafına söz verip gale almadığı gibi. Aynı,Gerede vekilinin halimize kıs kıs güldüğü gibi. Aynı, Valilerin bir şey yapamadığı gibi. Aylık 27 çeşit vergi veren canını dişine takan küçük esnafı reklam malzemesi yapma günahtır. Becerebiliyorsan B başkanına laf anlat bi şey yapılacaksa hep beraber yapılsın Esnafı olsun kutuplaştırmayın

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit