• resmi ilanlar

TECAVÜZCÜYE ÇEYREK ASIR HAPİS CEZASI

2017-05-07 11:00:09

Bolu'nun Kıbrıscık İlçesi'nde yalnız yaşayan 72 yaşında bir kadına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan 38 yaşındaki evli ve iki çocuklu şahıs 25 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı.

Özel Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Korkunç olay Bolu’nun Kıbrıscık İlçesi’nde meydana geldi. 2016 yılı nisan ayında eşi M.A.’yı kaybeden 72 yaşındaki F.A., tek başına yaşamaya başladı. İddiaya göre eşini kaybettikten 4 ay sonra Temmuz ayında gece 12:00 sıralarında F.A.’nın yalnız yaşadığı evin kapısı kırıldı. İçeri giren şahıs, yaşlı kadından para ve altınlarını istedi. Ancak F.A. altını ve parası olmadığını söyledi. Bunun üzerine kimliği belirsiz şahıs tarafından darp edilen F.A., iki kez de tecavüze uğradı. Yaşlı kadın olaydan sonra baygınlık geçirirken, kimliği belirsiz şahsın da evi terk ettiği öne sürüldü.

Kendisine saldıran şahsı tarif etmesi üzerine torunu H.Ö., anneannesine bir sosyal paylaşım sitesinden Serkan T.’nin fotoğrafını gösterdi. Sık sık eşekle evlerinin önünden geçen şahsı tanıyan F.A., kendisine saldıran şahsın göçebe olan Serkan T. olduğunu iddia etti. Bunun üzerine Serkan T. polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı, ardından da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KENDİNİ KAYBEDECEK DERECEDE ALKOLLÜYMÜŞ

Evli ve iki çocuklu Serkan T. (38) olay gecesi meyhanede içki içtikten sonra eve gitmek üzere mekandan çıktığını ancak kendisini kaybedecek derecede alkollü olduğunu söyleyerek, “Eşim eve geldiğimi görmüş Ben de meyhaneden çıktıktan sonra eve gittiğimi düşünüyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum. F.A.’nın eşi birkaç ay önce ölmüştü. Onunla da tanışırdık. Oradan gelip geçerken teyzeyi de görüyordum. Ama ben yapmadım” diyerek kendini savunmuştu.

“ÇOCUKLARIMIN YÜZÜNE BAKAMAM”

 

Mahkemede son sözü sorulan Serkan T. “Ben suçlamayı kabul etmiyorum. Takdir mahkemenindir. Benim 2 çocuğum var, onların yüzüne bakamam” dedi. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi kararını vererek tecavüz suçundan 17 yıl 6 ay, konut dokunulmazlığını ihlal suçundan 1 yıl 3 ay ve hürriyeti tahdit suçundan da 5 yıl 15 ay olmak üzere toplam 25 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • seckin  (29.05.2017 13:44:30)

  ben cok ıyı tanıyorum yapmamaıstır

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit