• resmi ilanlar

Tanju Özcan'dan itiraf geldi!

2017-05-12 11:00:11

“SUÇ ÖRGÜTÜ BOLU'DA PARTİMİZE BİR ŞEKİLDE SIZMIŞ”

Bolu Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Tanju Özcan FETÖ’nün haberleşme programı bylock kullandıkları iddia edilen ve CHP Bolu il Yönetimi üyesi olan iki kişi hakkında açıklamalarda bulundu. Özcan, “FETÖ suç örgütünün Cumhuriyet Halk Partisi içersinde yapılanmasının çok zor olduğunu söylemiştim. Ama sızmasının mümkün olmadığını söylememiştim. Bu FETÖ suç örgütü Bolu da partimize bir şekilde sızmış. Öyle ümit ediyorum ki bu şüpheliler dışında bu kapsamda partimize sızmaya çalışan başkaları olmamıştır” dedi.

Haber; Sefa Günay

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Tanju Özcan düzenlediği basın toplantısı ile FETÖ’ nün haberleşme programı bylock kullandıkları iddia edilen CHP Bolu il Yönetimi üyesi iki kişi hakkında açıklamalarda bulundu. CHP milletvekili Tanju Özcan açıklamasında;  “Son birkaç gündür Bolu CHP İl örgütünü ilgilendiren önemli haberler vardı. Üç gün önce Cumhuriyet Halk Partisinin Bolu İl örgütünün zannediyorum 26 Aralık 2015 tarihinde blok liste ile seçilen il yönetim kurulu üyelerinin iki tanesi FETÖ kapsamında güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Tabi bu gözaltına alınma işine müteakip il emniyet müdürünü aradım kendisinden bilgi aldım. Ve ideaların çok ciddi olduğuna gördüm. Ancak konu adliyeye intikal etmeden de yazılı veya görsel bir açıklama basına yapmadım. Dün itibari ile bu iki yönetim kurulu üyesi Önce savcı önüne çıkartıldı. Arkasında da savcı bir tanesinin adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasını diğerini de tutuklanması talebi ile mahkemeye gönderdi. Tutuklanma talebi ile mahkemeye gönderile il yönetim kurulu üyesi tutuklandı. Gerekçesi de terör örgütünün yazışmalarda kullandığı Bylock programının telefona indirilmesi ve kullanılmasıyla ilgili. Tabi ben bu sabah adliyedeki savcılarımızdan biraz daha bilgi aldım. Konuştuğumda gerçekten somut şüpheler ve deliller bulunduğunu üzülerek öğrendim. Dün bu tutuklama kararı çıkar çıkmaz ben örgütlerden sorumlu Gelen Başkan Yardımcımız Sayın Tekin Bingöl’ü ve Sayın Genel Başkanımızı bizzat arayarak kendilerini bilgilendirdim. Bu konun Bolu da Cumhuriyet Halk Partili çevrede rahatsızlığını da kendilerine ilettim” ifadelerine yer verdi.

 

“PARTİ AYRIMI YAPMAKSIZIN BUNUN ÜZERİNE GİDİLMELİ”

 

Parti ayrımı yapmaksızın FETÖ ile ilgili bağlantısı olan kim varsa onun üzerine gidilmesini söyleyen Özcan;  “Ben öteden beri şunu söylüyorum. Siyasi ayağının üzerine gidilmeli hangi partide ne kadar FETÖ ile ilgili bağlantısı olan varsa bunların sonuna kadar üzerine gidilmeli. Bu parti AK parti olabilir, CHP olabilir, MHP olabilir parti ayrımı yapmaksızın hep bu görüşleri söyledim. Tabi FETÖ’nün ne kadar tehlikeli bir yapılanma olduğunu hepimiz biliyorduk. FETÖ’nün Türkiye de her alana sızma gayreti olduğunu biliyorduk. Özellikle 17/25 Aralıktan sonra FETÖ’nün saten AKP içerisine çok fazla sızdıkları ortada ama başka partilere sızma isteklerinin olduklarını biliyorduk. Ben bu iki yönetim kurulu üyesi FETÖ soruşturması şüphelisinin de bir sızma yöntemi ile Cumhuriyet Halk Partisine katıldıklarını düşünüyorum. Maalesef tutuklanan arkadaşımızın normal yollardan bir üyeliği de söz konusu değil. İnternet üzerinden partimize üye olduğu yaptığımız araştırmada ortaya çıktı. Dolayısı ile hiçbir Cumhuriyet Halk Partilinin bu tutuklanan şüpheli İl yöneticisine kefil olmadığı da ortada. FETÖ suç örgütünün Cumhuriyet Halk Partisi içersinde yapılanmasının çok zor olduğunu söylemiştim. Ama sızmasının mümkün olmadığını söylememiştim. Bu FETÖ suç örgütü Bolu da partimize bir şekilde sızmış. Öyle ümit ediyorum ki bu şüpheliler dışında bu kapsamda partimize sızmaya çalışan başkaları olmamıştır. Ama böyle diyip işi oluruna bırakmamız gerekiyor. Bizim derhal hep Bolu da hem de Türkiye’nin her yerinde böyle sızma hareketlerinin olup olmadığını araştırmamız gerekiyor. Ben bu konuda adli mercilerle iş birliği yapacağımı söylüyorum.

 

“ÇAĞRI HEYETİ GÖREVLENDİRİLDİ”

 

 

CHP İl Yönetimine karşı geçtiğimiz yıl başlatılan hukuk mücadelesi sonucunda il yönetiminin yerine 3 kişilik kayyum atanmasını da değerlendiren CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan; “ Bu yöneticiler hangi blok listeye hangi gerekçelerle dâhil edildiler ortaya çıkartılmalı. Ve bunlar aydınlanıncaya kadarda İl yönetimimizin ve il başkanımızın derhal görevi bırakması gerekir diyecektim.  Ancak bu gün daha önceden açılmış bir davanın duruşması vardı. Biliyorsunuz içinden iki tane FETÖ şüphelisinin çıktığı il yönetiminin olağan üstü il kongresi ile değiştirilmesi için tüzüğümüz ön gördüğü yarıdan fazla delegenin imzası ile başvurulmuştu. Ancak genel merkezimiz il kongresini yapmadığı içinde imza sahipleri adına bir arkadaşımız çağrı heyeti yani kayyum atanması için dava açmıştı. O davanın duruşması da gerçekleşti ve karar verildi. Ve çağrı heyeti görevlendirildi. Şimdi ben buradan çağrı heyetinde görev alan arkadaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Lütfen ivedi bir şekilde genel merkezle temas ederek il kongresi tarihinin hızlı bir şekilde belirlenmesi konusunda çağrı da bulunuyorum. Genel merkezimize de çağrıda bulunuyorum. Ben genel merkezimizin hukuka ne kadar saygılı olduğunu bilenlerdenim. Bolu Sulh hukuk mahkemesi Bolu’daki delegelerin haklı olduğunu hüküm altına almıştır. Artık bu karar itirazda süreci durdurmamaktadır. Ama bu konularda daha fazla süreci uzatmadan çağrı heyetine yardımcı olunarak genel merkezimizin de bu il kongresinin toplanması konusunda talimat vermesini bekliyorum. Eğer bu kongre hızlı bir şekilde yapılırsa bu iki FÖTÖ şüphelisinin yarattığı sıkıntı ortadan kalkmış olacak. Hem de hızlı bir şekilde yeni olacak yönetim parti içersinde bir toparlanma sağlayacak. Hem de başka sızmaların olup olmadığını da hızlı bir şekilde tespit edilecektir” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Dursun YILMAZ  (13.05.2017 10:23:24)

  Bilime,Fene,Teknolojiye ve İnsana gerekli yatırımı yapabilmiş Ülkeler bugün terörle ve teröristle uğraşmıyor.Dogmatizm kurbanı edilmiş Ülkelerin hepsinde terör ve terörist kol geziyor.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit