• resmi ilanlar

BOLU BELEDİYESİ TÜRK MUSİKİSİ TOPLULUĞU FİNALDE

2017-05-16 11:00:02

Türkiye çapında amatör Türk Sanat Müziği koroları arasında düzenlenen yarışmada Bolu Türk Musikisi Topluluğu bu yıl da Finale kalarak büyük bir başarıya imza attı. Bir Tatlı Huzur Tv ve Üsküdar Belediyesince ortaklaşa bu yıl 9'uncu kez düzenlenen yarışmada, ülke çapında tüm Türk Sanat Müziği Koroları arasından gönderdikleri performans konser cd ‘lerinden ön eleme yoluyla finalistlerin tespit edildiği yarışmada, bu yıl 12 koro finalde yarışmaya hak kazandı.

2 Haziran Cuma  günü Bağlarbaşı Kültür Merkezinde düzenlenecek final gecesinde, korolar performanslarını sunacaklar. Mustafa Sağyaşar, Serap Kuzey, Ahmet Kadri Rizeli, Sevinç Çelebi, Engin Tan ve Melihat Gürses ten oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu 9’uncu Amatör Korolar Yarışması ödülleri sahiplerini bulacak.

 

 

Geçen yıl yapılan yarışmada Bolu Türk Musikisi Topluluğumuz , Barış Özel Ödülü, Basın Özel Ödülü, Mansiyon ve En iyi İkinci Sunucu olmak üzere 4 ödül birden almıştı. Koromuza Başarılar diliyoruz.

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • Bolusporlu.  (17.05.2017 11:35:31)

  Abi,Göynüklü,Alaşarbağları,Gürcülerçayırı,Beybahçesi,Göksan Fabrikası,Deve Yolu,Meles Köprüsü,Göynük Melekhanım Türküsü,Zincirli Kayalar,Hisar Arkası,Göynük Sünnet Gölü,Göynükspor,Meyipler,Kocaköprü,Bayndırlıların Değirmeni,Karabey Yaylası,Sülolunun Bendi,Göynük Çubukgölü,Cumamahallesi,Sofualimahallesi,Çeşmemahallesi,Erenler Tepesi,Zafer Kulesi,AKŞEMSETTİN HAZRETLERİ.17

 • Bolusporlu.  (17.05.2017 10:46:57)

  Yasemenler Dizi Dizi,Kimse Bilmez Halimizi,Mustafa Sağyaşar Söylesinde Dinleyin.Bu Kaseti Bulamadım,Kadıköyde Baktım Mustafa Sağyaşar Gelişyor,Kasetini ararken,baktım karşımda kendisi,Sol Koluna Girdim,Hocam Kasetinizi Bulamadım dedim,Hiç yüz vermedi,Gitti taksiye bindi.Cama gittim sordum,O tek kaset dedi,Bahariyeye Açılışa Gitmiş,Arkadaş Götürdü.1970 li Yıllardada Zühtü çıktı,Eşref Türküleri Çıktı.17.İşte Öyle Birşey.

 • Bolusporlu.  (16.05.2017 22:56:41)

  Nihansın Dideden Ey Mesti Nazım...Adını Andıkça Titrerim Hala...,Sevda Yüklü Kervanlar,Senin Kapından Geçer...,Gözlerim Vagonları Dolaştı Üzgün Üzgün...,Yalnız Benim için Bak Yeşil yeşil...,Hel hele verin Eline,Altın Kemer bağlamış,Gelin ince Beline...,Türk Sanat Müziği Bir Derya,Türk Halk Müziğide Öyle.Müzik Evrenseldir,Dili Yoktur.Kulağa hoş Gelen Seslere MÜZİK Denir.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit