• resmi ilanlar

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI GÖZ DOLDURDU

2017-05-17 11:00:02

Atatürk Ortaokulu tarafından bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen “Bir Fikrim Var” isimli TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı büyük ilgi gördü. Teknoloji Tasarım Öğretmeni Esra Gül koordinatörlüğünde ve Fen Bilimleri Öğretmenleri Emel Özcan, Gülten Ateş, Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Seray Altunöz, Hüseyin Dalgıç, İngilizce Öğretmeni Ayşe Aslan Gümüş, Teknoloji Tasarım Öğretmenleri Esra Gül, Kürşat Öz ve Matematik Öğretmeni Nermin Karaca Şahiner danışmanlığında toplam 20 proje 55 öğrenciyle gerçekleştirildi.

Açılışını Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Şerafettin Çilkara, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve velilerin gerçekleştirdiği fuarda bir konuşma yapan Okul Müdürü Metin Kazan “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında yürütülen bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik açılmış destekleme programıdır. TÜBİTAK Bilim Fuarlarının çıkış noktası okul ortamında okulun imkânlarının kullanılarak bilim fuarı düzenlenmesidir. Diğer bir önemli nokta ise öğrencilerin çevrelerinde var olan malzeme ve kaynakları kullanarak proje geliştirmelerini ve sunmalarını sağlamaktır. Bu projeler sayesinde öğrencilerimizin bilime ve bilimsel çalışmalara bakış açısı değişmiş, öğrenciler bilimsel çalışmalar konusunda cesaretlenmişlerdir. Bu fuarda çeşitli alanlarda çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Geleceğin bilim insanı olacak 55 öğrencimizin bu projeleri hazırlamalarında emeği geçen başta TÜBİTAK Proje Yürütücüsü Teknoloji Tasarım Öğretmeni Esra Gül olmak üzere 8 danışman öğretmenimizi, projede görev alan öğrencilerimizi ve çocuklarına desteklerini esirgemeyen saygıdeğer velilerimizi yürekten kutluyorum”  dedi.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Dursun YILMAZ  (18.05.2017 15:26:48)

  Bilim ile uğraşan insanların ömürlerinin diğer insanlara bakarak daha sağlıklı ve daha uzun olduğu bilimsel verilerle ispatlanmıştır.Hayatınızın aydınlanmasını istiyorsanız Bilim ile kol kola gezmelisiniz.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit