• resmi ilanlar

Bu tuzağa sakın düşmeyin!

2017-06-13 11:00:07

Bolu'da bir vatandaşı 0 850 ile başlayan bir numaradan arayan şahıslar, bankadan aradıklarını ve onay verdiği sağlık sigortası tarihinin sona erdiğini söyleyerek iptal etmek için kredi kartı numarası ve şifresini istediler. Kart bilgilerini veren Yılmaz A. bir süre sonra kartından 305 dolar ve 932 TL'lik harcama yapıldığını öğrendi. Dolandırıcılığın kiralık hatlarla gerçekleştirildiği anlaşıldı.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu’da Yılmaz A. 0 850 ile başlayan bir numaradan aranarak dolandırıldı. Bankadan aradığını söyleyen şahıslar onay verdiği sağlık sigortasının tarihinin sona erdiğini, iptal ettirmek ve yenilemek isteyip istemediğini sordular. İptal ettirmek isteyen Yılmaz A.’dan kart bilgilerini isteyen dolandırıcılar, kart numarası ve şifresini verdiği takdirde sağlık sigortasının iptal edileceğini, sorun çıkmayacağını belirttiler. Yılmaz A. dolandırıcılara inanarak kart bilgilerini verdi. Bir süre sonra ise hesabından 305 dolar ve 932 TL’lik harcama yapıldığını öğrenince Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

Kiralanan hatlarla dolandırıcılık yapıldığı anlaşılınca hattı kiralayanın kimliği tespit edilmeye çalışıldı. Hattı kiraladığı iddia edilen Esin S. SEGBİS yoluyla ifade vererek, hattı dolandırıcılık tarihinden önce kendisinin kiraladığını, konuya ilişkin evrakları mahkemeye teslim edeceğini belirti.

Esin S. internetten oyuncak satışı için müşterilerin sorularını cevaplandırmak üzere hattı bir süreliğine kiraladığını ve dolandırıcılık tarihinden önce de kullanamadığı için geri teslim ettiğini söyleyerek, “Benim konuyla bir ilgim yok. Benden sonra hattı kiralayan kişinin adres bilgilerine ulaşılabilir. Ben internetten oyuncak satışı yaptığım için hattı kiralamıştım ama verimli olmadığı için olay tarihinden çok önce iade ettim” diye konuştu. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit