• resmi ilanlar

MÜSİAD'da sertifikalar verildi

2017-07-06 11:00:07

MÜSİAD BOLU Şubesi ile KOSGEB Bolu işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programını tamamlayan girişimcilere sertifikaları yapılan tören ile verildi.

MÜSİAD BOLU Şubesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene, Sektör Kurulları Başkanı Erkan Bozacı, Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Davut Uzun Yurtiçi Teşkilatlanmandan Sorumlu Çetin Gürkan, Gençlik Kurulu Başkanı Mehmet Aydın ve girişimci adayları katıldı.

Törende konuşan Erkan Bozacı, MÜSİAD Bolu Şubesi olarak girişimcilik eğitimi programına önem verdiklerini belirterek bu kapsamda düzenledikleri altı programda 250 kursiyere sertifikalarını verdiklerini söyledi. Ülkemizde son iki yıl içerisinde 110 bine yakın kişinin Girişimcilik Eğitimlerini aldığını, MÜSİAD Bolu Şubesi olarak bu eğitimlerinde pay aldıklarından dolayı mutluluk duyduklarını dile getirdi. Bozacı, eğitimlerin, girişimcilerin ufkunu açtığını ve işlerini daha profesyonel bir şekilde kurmayı öğrettiğini dile getirdi. Bolu’nun ekonomik kalkınmasının, yeni kurulacak işletmeler ve mevcut işletmelerin büyümesiyle mümkün olacağını anlatan Bozacı, “Ülkemizin kalkınması için en büyük görevimiz üretmektir. Girişimci sayımız artarsa üretimimiz artacak, ihracatımız artacak istihdam artacak. Milli gelirimizi 2023’te 2 trilyon dolara yükselterek gelişmiş ülkelerle aramızdaki kişi başı milli gelir farkını kapatmak için de girişimci sayımızı artırmaya yönelik kurslar devam edecek” dedi.

Ayrıca KOSGEB Bolu Müdürü Celil Kürşad Dereci’ ye bu programlara vermiş oldukları destek için teşekkür edildi. Girişimci adaylarına sertifikalarının verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimleri ile tören sona erdi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit