• resmi ilanlar

15 TEMMUZ 2017'NİN ARDINDAN

2017-07-20 11:00:04

Hain darbenin yıl dönümünde, Bolu'da, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne resmi açıklamalara göre 25 bin kişi Bolu Demokrasi Meydanında katıldı.

Halk, davasına sahip çıktı.

Düzenlenen Demokrasi yürüyüşüne katılan Bolu Valisi Sayın  Aydın Baruş, Şehit ve gazilerimizin  Aileleri ve yakınları, Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin, Ak Parti Bolu Milletvekili Sayın Fehmi Küpçü,, Bolu Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz, Tugay Komutanı Piyade Kurmay Albay Sayın Muammer Alper, Ak Parti İl Başkanı Sayın Nurettin Doğanay, CHP İl Başkanı Sayın Kazım Karsu ve MHP İl Başkanı Sayın Adem Evcil, sivil toplum kuruluşları, kamu, kurum ve kuruşların müdürleri ve Emniyet kaydına göre 25 bin vatandaş katılması kamuoyunda takdirle karşılandı.
Kalabalık coşkulu gruba konuşan 
“Hainlik üniformada değil kandadır” diyen  Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Adem Evcil’i

"Şimdi sıra barışı ilan ederek birbirimizi kucaklayalım diye Bolu Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sayın Kazım Karsu’yu

"Fetö’cüler, PKK bizi bölemez" diyen  Bolu Ak Parti İl Başkanı Sayın Nurettin Doğanay’ı;

"Allah bize bir daha o günleri yaşatmasın" diyen Bolu Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz’ı 

"Dünya’da hiçbir ülke bunu başaramaz” diye haykıran  Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin’i

“Zordur dava adamı olmak”diyen  Ak Parti Bolu Milletvekili Sayın Fehmi Küpçü’yü

" Bizler cesaret ve kahramanlığı ana ilkelerimiz bildik. Biz hiç kalleş olmadık. Biz millet olarak ölümü öldürmüşüzdür"diyen  Bolu Valisi Aydın Baruş’u
Bolu ve Türk halkının  duygularına tercüman olan konuşmalarını heyecanla dinledik.
O gece birlik ve beraberlik duyguları geceye ve tarihe hakimdi.
O gece  Vali yardımcısı Sayın Ahmet Atılkan’ın kordinasyonu, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, görev boyutunda ciddi çabaları dikkat çekti. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Cengiz beye müteşekkiriz. 
Programı sunan başarılı gazeteci, televizyon programcısı, yazar sayın Mustafa Nuri Gürsoy beyin performansı geceye anlam ve renk kattı.
Bolu valimizin, Garnizon komutanının, Bolu Belediyesinin ilgili kurumları, Ak Parti İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ve halkın,  bütün gece meydanlarda nöbet tutması, sabah namazını eda ettikten sonra halkla bütünleşmesi, bir ve beraber hareket etmesi, halkın, demokrasinin duygularının tercümanıydı.
 Bolu, bu büyük sınavı başarı ile yerine getirdi.
Bu kalleşçe yapılan hainliği asla unutmayacağız ve unutturmayacağız, diye haykırdı.
GEREDE TOP YEKÜN MEYDANLARDA
 Gerede’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Milli Birlik Yürüyüşüne, Gerede Kaymakamı Sayın Cengiz ÜNSAL, Belediye Başkanı Sayın Mustafa ALLAR, 15 Temmuz Demokrasi Şehidimiz Fatih KALU'nun ailesi,  15 Temmuz Gazimiz Kazım ÇAKIR, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları  temsilcileri, Siyasi parti temsilcileri ve onbinlerce vatandaşlar katıldı.
Yer gök insanın kaynadığı bu toplantılara katılanlar, güven verdi.
Gerede’de okunan kuranı kerimler,
Gerede’de, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar için 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı D 100 Karayolu ve Osmanlı Caddesinin kesiştiği noktaya 250 demokrasi şehidimiz için 250 fidan dikilerek hatıra ormanı oluşturuldu. Şehit olan 250 vatandaşımızın isimlerinin yazılı olduğu künyeler fidanlara asıldı.  15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü  Temalı Fotoğraf” sergisi Cumhuriyet Meydanı’nda açıldı.

SEBEN GÜVENİN KAYNAĞI
15 Temmuz Şehitlerini anma etkinlikeri münasebetiyle İlçede ve Köylerinde  bulunan şehitleri  Seben Kaymakamı  Sayın Tahir YILMAZ, Belediye Başkanı Sayın Süleyman ÖZBAĞ, daire amirleri, sivil toplum örgütleri ve şehit yakınları ile ziyaret edildi.
Programları  geregi İlçede demokrasi yürüyüşü sonrası Seben Halkının çarşı merkezindeki gösterileri sabah namazı sonrasına kadar sürdü.

AKŞEMSETTİN’İN DİYARINDAN  BİRLİK BERABERLİK MESAJLARI
Göynük’te, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına  saat 21:30 da Atatürk Anıtı önünden Bolu Vali Yardımcısı Göynük Kaymakam Vekili Sayın  Hakkı Loğoğlu, Belediye Başkanı Sayın Kemal Kazan,   Siyasi Parti ve STK temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaşımızın katımlıyla Milli Birlik Yürüyüşle  ardından  Bayındırlılar Kütüphanesinin açılışı  gerçekleştirildi.  Demokrasi ve Milli Birlik Anma Günü kapsamında Gazi Süleyman Paşa Cami – 15 Temmuz Akşemseddin Meydanında gerçekleşen programına  ile dolu dolu bir gece yaşandı.
  
DİĞER İLÇELERİMİZDE de bu tür etkinlikler yapıldı. Oradaki yetkilileri ve halkımızı tebrik ederiz.
***                                                                                                                                                   

HERO(!)= KAHRAMAN(!)
Adam, her türlü pisliği yemiş. Özel harekat polislerini uçaklarla bombalayarak kalleşçe şehit etmiş. Kanı bozuk ya, utanmadan sırıtıyor.
Sağ duyulu herkes bu soytarıya ve tişörtüne ciddi anlamda  tepki koydu.
Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, sağ duyulu olanların bu terbiyesizliğe karşı  tavrı netleşti.
Ne mi oldu,
Bundan böyle, Fetö’cülere tek tip kıyafet uygulaması getirilecek.
Bundan asla taviz verilmemesi gerek. Doğru olan da bu.
Adam her türlü naneyi yiyecek, kalleşlik yapacak, sonra takım elbise ile hakim karşısına çıkacak.
Oh ne ala, ne ala(!)
Bu durum, evvela dışarıdaki namuslu dürüst insanlara hakarettir. Namuslulularla hainlerin kıyafetinde fark kesin olmalıdır.
O nedenle, hain soytarılara tek tip “Guantanamo” tarzı turuncu kıyafet giydirilmeleri gerekir.
***
SÖYLERSEM KRİZ ÇIKAR.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, pusuda bekleyen düşmanı işaret etti ve ekledi:
Söylersem Kriz Çıkar. Güçlü olmak zorundayız: Düşman pusuda bekliyor ki, isimlerini tek tek saymaya kalksak çok ciddi uluslar arası krizle karşılaşırız”
Bu dili iyi anlamak gerek. Bu ifadeleri iyi irdelemek gerek.
Sayın Cumhurbaşkanımız, dünyadaki yaşayan emperyalistlerle,  milletimiz adına haklı bir mücadele içindedir.
Bizler halk olarak, Cumhurbaşkanımızın ifadelerinden, o hainlerin  aleni olarak isimleri telaffuz edebiliriz, etmeliyiz.
Düşmanlarımızı iyi bilmeliyiz.
“Düşmanları Allahütealâ’nın da emri olarak sevmemeliyiz ki, imanımız kâmil olsun.
 (Kişi sevdiği ile beraberdir) hadis-i şerifine göre, herkes bu dünyada kimi severse ahirette onunla beraber olacaktır. Her hadis-i şerif bir âyet-i kerimenin açıklamasıdır. Bu hadis-i şerif de Maide suresindeki "Hristiyanları ve yahudileri dost edinmeyin. Onları severseniz onlardan olursunuz" mealindeki 51.âyet-i kerimenin açıklamasıdır. (dinimizislam.com)”
Sayın Cumhurbaşkanı’nı yok etmek isteyen dış ve iç hainlerin pusuda olduklarını hepimizin biliyoruz.
Lideri kündeye düşürülen bir ülkenin, yok edileceğini, hepimizin bilmesi gereklidir. Irak’a, Suriye’ye bakarak, içinde bulunduğumuz nimetlerin farkında olmamız gerek.
FETÖ’YE  ALMAN DESTEĞİ (!)
Avrupa  Parlemonto üyesi Alman Milletvekili Rebecca Harms, hain darbe girişiminde bulunan FETÖ mensuplarına destek vermeye devam ediyor.  Gürcistan ‘da  Mayıs 2017 tarihinde tutuklanan M. Emre Çubuk’u   Gürcistan’daki ceza evinde ziyaret eden Harms, Gürcilerden Çubuk’un kendisine iadesini istedi. Sebep olarak ta Türkiye de adalet olmadığıdır, dedi. İyi mi?
Bu alçak soytarı hatun vekil,  2008’de de PKK’nın Avrupa kasası olarak bilinen  Nedim Sever’i Fransa’da kurtarmak içinde çok çalıştı.
Bu Hain Harms, Avrupa’da PKK veDHKP-C mensuplarının da hamisidir.
Bu terör seviciliğin altındaki gerçek Siyonist –emperyalist olması nedenleride çok iyi biliyoruz.
Alman Hükümetinden ve Merkel’den, ne dost ne de post olmayacağını bu gün çok iyi biliyoruz.
ABD, AB, İngiltere, İsrail ve  Dünya Siyonizmi’nin de bu katogoride olduğunu çok iyi biliyoruz.

SU UYUR, DÜŞMAN UYUMAZ PRENSİBİNİ BİLEREK,
Tarihimizi iyi  bileceğiz.
Dinimizi bozulmamış, bidatlere uğramamış haliyle, ameli konuların bize sağlam olarak dört hak yol ile günümüze bozulmadan getirildiğini, bu yolun inceliklerini yeteri kadar öğrenmemizin farz olduğunu bileceğiz.
İtikad bilgilerini de ehli sünnete göre tam öğreneceğiz ki, dinler arası diyolog diyen sapıklara  ve diğer sapık fikirlere karşı tam ve donanımlı olmalıyız.
Düşmanlarımızda bulunan teknolojinin, bizlerin kaybettiği ilimler olduğunu, bizler de de olması gerektiğini bilerek, çok çalışmalıyız.
Bu millete yapılan hainlikleri unutmayacağız ve unutturmayacağız.
Ahiret gününe bilerek ve hazır olarak gitmenin, her anımızdan hesap vereceğimizi bilerek, ya cennete ya cehenneme gideceğimiz bilerek hazır olmalıyız.
FETÖ gillerin, dinler arası diyolog diyerek, bu milletin din ve dünya saadetini katletmek istediğini de, her türlü felakete karşı kıyamete kadar donanımlı olan, ehlisünnet vel cemaat itikadı ve ilimleri edinildiğinde,   gayet rahat görebileceğimizi bilmeliyiz.
 


 


 

  

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit