• resmi ilanlar

AK PARTİ'DE KONGRELER BAŞLIYOR

2017-08-08 11:00:08

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ilçe kongrelerinin başladığını duyurdu. Ak Parti programına göre 26 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00'da Dörtdivan, saat 14.00'te Yeniçağa, ardından 27 Ağustos Pazar günü Kıbrısçık ilçelerinin kongrelerinin gerçekleştirilecek.

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, partide ilçe kongrelerinin başladığını duyurdu. Parti binasında açıklama yapan Doğanay, Dörtdivan ilçesi ile kongresi ile start verdiklerini ifade etti.

AK Parti’de 6. Olağan Kongre süreçleri başladığını belirten Nurettin Doğanay, “Öncelikle nüfusu 5 binin altında olan beldelerin atama sürecini gerçekleştirdik. Çünkü nüfusu 5 binin altında olan beldelerde atama usulü ile belde başkanları belirleniyor. 5 binin üzerinde olanlarda da kongre yapılarak belde başkanları belirleniyor. Bizim 3 beldemiz var, Karacasu, Gökçesu ve Taşkesti beldemizdi. Beldelerimizin atamalarını gerçekleştirdik ve bundan sonrasında da ilçe kongrelerimizle alakalı kongre süreçlerinin başlaması ile birlikte ilçe kongreleri ile alakalı bizden bir takvim istendi. Genel merkez tüm ilçelerin kongrelerinin yapılacağı tarihleri bizden istediler. Biz de, bizim açımızdan uygun olan tarihleri belirleyerek genel merkeze sunduk. Biz bunu sunduktan sonra kendi takvimlerine göre o takvimlerin işlediği süreç içinde kısmen, iki, üç ve beşli şekilde kongre tarihlerini onaylayarak, bizlere dönüş yapıyorlar. Biz de bunun neticesinde bize onayı gelen ilçelerin takvimleri belirlenen ilçelerin kongre süreçlerinin ne zaman olacağı noktasında bilgi vermek adına bugün buradayız. Önümüzdeki süreçte, yani 26 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00’da ilk ilçe kongremize Dörtdivan ile başlıyoruz. Yine aynı gün 26 Ağustos Cumartesi öğleden sonra saat 14.00’te Yeniçağa ile devam edeceğiz. 27 Ağustos Pazar günü saat 10.00’da Kıbrıscık ilçemizle kongremizle devam edeceğiz” diye konuştu.

2019 seçimine de teşkilat olarak yenilenerek daha güçlü girmek istediklerini dile getiren Doğanay, “Şu an itibariyle genel merkezden bizim sunduğumuz takvim neticesinde kongresi netleşen 3 ilçemiz var. İlçe seçimden kararlarımızı alarak müracaatlarımızı yaparak, hazırlıklarımızı tamamlayarak süreci başlatmış olacağız. Kongre süreçlerimizin AK Parti Teşkilatları açısından ilçelerimiz ve Bolu’muz açısından hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden temenni ediyorum. Geçen hafta 1. Bölge il başkanları olarak, hatta ilkini burada Bolu’da başlatmış olduğumuz toplantımızın ikinci ayağını Balıkesir’de yaptık. Burada tamamıyla teşkilat içi bir değerlendirme ile birlikte, önümüzdeki yol haritasını ortaya koyarak teşkilat başkan yardımcılarımızla birlikte konuyu enine boyuna değerlendirerek bu süreç başlamış oldu. Bu süreç inşallah AK Parti’de her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde olağan kongre süreci ile büyük ve güçlü Türkiye inşasının, 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşması için yolumuza bizler AK Parti teşkilatları olarak tüm kademelerle birlikte kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz ve 2019 seçimlerine AK Parti teşkilatlarının aynı zamanda kongrelerle birlikte yenilenmiş bir şekilde yolumuza devam edeceğiz inşallah. Bu süreç ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını, teşkilatlarımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit