• resmi ilanlar

Genç çiftçilere manda teslimi yapıldı

2017-08-10 11:00:01

2017 yılı Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında desteklemeye hak kazanan çiftçilere hayvanlarının dağıtımına ilimizde başladı. Bu kapsamda Merkez, Mudurnu ve Gerede İlçelerinden birer genç çiftçiye; biri erkek dördü dişi olmak üzere 15 “Manda” teslimi yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan; Tarımda genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla başlatılan "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında 2017 yılında ilimizde 810 adet proje başvurusu onaylandı. Bu başvurulardan 17 kişiye küçük baş, 95 kişiye büyük baş, 3 kişiye manda ve 46 sı bitkisel üretim olmak üzere 161 çiftçi hibe almaya hak kazandı.

 

 

İl Müdürlüğü kampüsünde yapılan dağıtım sonucunda mandaları teslim alan Genç Çiftçiler memnuniyetlerini dile getirdiler. Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi İl Proje Yürütme Birimi tarafından yapılan açıklamada, tamamı devlet tarafından hibe edilen projenin 3 yıl boyunca hiçbir şekilde satılamayacağı ve başkasına devredilemeyeceği şartının olduğunu, projenin verimli olması ve amacına ulaşması için tüm aşamaların proje yürütme birimi tarafından takip edileceğini, projeden yararlanan çiftçilerin çok şanslı olduklarını belirtip; projenin kıymetini bilmelerini, hayvanlarına iyi bakmalarını, hayvancılığın gelişmesinin ülkemiz tarımı için çok önemli olduğunu, dağıtımı yapılan mandaların genç çiftçilere, ilimize ve ülkemize hayırlı olması dilediklerini söylediler. Mandaları teslim alan genç çiftçiler, İl Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ettiler. Mandaların tesliminden sonra hayvanları yerinde görmek, bakım ve sağlıklarıyla ilgili tedbirleri almaları için il proje yürütme birimi genç çiftçileri yerinde kontrol etti. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit