• resmi ilanlar

“EVEL ALLAH BU GENÇLERİMİZ YÜZÜMÜZÜ KARA ÇIKARMAZ”

2017-10-13 11:00:14

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)'nın açılışı Vakfın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan tarafından yapıldı. Milli kimliğine sahip çıkan gençler yetiştirmeyi arzu ettiklerini söyleyen Erdoğan, “Özgür ve bağımsız Türkiye kendi kararlarını kendi veren Türkiye demektir. Dost müttefik hepsi yalan… Gençlerimiz kendi milli benliğimizden koparılarak batı takipçisi ve taklitçisi değil, aileden gelen milli göreneklerimizle yetişmesi gerekir” dedi.

Haber: Sefa GÜNAY

TÜGVA Bolu Temsilciliği’nin açılışı için TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan Bolu’ya geldi. TÜGVA binası önünde İzzet Baysal Caddesi üzerinde yapılan açılışa çok sayıda Ak Partili ve vatandaşlar katıldı. Mehteran gösterisi ve kuran-ı kerim okunmasının ardından konuşmalara geçildi. Açılışta ilk olarak TÜGVA Bolu Şube Başkanı Sadık Kuru konuşma yaparak, vakfın tanıtımı hakkında bilgiler sundu. Ardından da TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, Vakfın faaliyet ve hedeflerini anlattı.

“AKLINI KİRAYA VERENLERİN ÜLKEMİZE KASTETTİĞİ BİR DÖNEMDEN GEÇTİK”

TÜGVA açılışı nedeniyle kürsüye gelen Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Bugün burada ülkemizin, Müslüman dünyasının geleceğini şekillendirecek yapı taşlarından birinin TÜGVA Bolu Şubesinin açılışı için bir araya geldik. Türkiye artık sadece kendi vatandaşlarının gülüp ağladığı bir ülke degil. Türkiye artık Müslüman dünyasının, dünyanın neresinde ezilmiş bir millet varsa onun yanında olan bir devlettir. Her şeye rağmen dik durmaya çalışan bir milletin fertleriyiz. Siyasi görüşü ne olursa olsun kendini geliştiren, okumuş, dünyada ve çevresinde olup bitenlerin farkında olan gençlere ihtiyaç vardır. Aklını kiraya verenlere değil. Aklını kiraya verenlerin bu ülkeye kastettiği bir dönemden geçtik” dedi.  

“EVEL ALLAH BU GENÇLERİMİZ YÜZÜMÜZÜ KARA ÇIKARMAZ”

Ardından da TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bill Erdoğan konuşmasını gerçekleştirdi. Türkiye Gençlik Vakfımızın Bolu temsilciliği, Bolu’daki tüm genç kardeşlerimize bir yuva olacaktır. Onların arkadaşlarıyla buluşacakları, çalışmalara katılacakları, eğitim alacakları bir yer olacak.  Allah izin verirse en faal, en aktif şekilde çalışmalarını arzu ediyorum. Gençlik merkezileri, yurtları ve çalışma alanları ile gençlerimiz tüm ihtiyaçlarına cevap verecektir. Gençlerimizin aynı zamanda iyi vakit geçirdiği TÜGVA, alışılagelmiş derneklerden fazlasıdır. Bizler gençlerimizin kendi projelerini hayata geçirmelerini istiyoruz. Burada yapılan çalışmalar, projeler büyüklerin onayını beklemeyecek. Vakfı yöneten genç arkadaşlarımız bu projeleri yürütecekler. Biz şuna inanıyoruz; genç kardeşlerimize imkan verilip, önlerini açarsak evel allah bu gençlerimiz bizim yüzümüzü kara çıkarmaz. Hayal edemeyeceğimiz işlere imza atacaklar. Bu anlamda vakfımızın da önümüzdeki dönemde çok daha hızlı büyüyeceğini düşünüyorum. Bir milletin yeniden uyanışını temsil eden gençleri burada görüyoruz” dedi.

“DOST MÜTTEFİK HEPSİ YALAN…”

Batı medeniyetlerinin 2 dünya savaşına neden olarak milyonlarca insanın ölümüne sebep olduğunu belirten Bilal Erdoğan, “Bize batılılaşma adı altında dayatılan şey ne varsa onu kopyalamak. Batı tembel olmak, özümüzden uzaklaşmak, yeni şeyler ortaya çıkarmamak demektir. Son 15 yıldır yaşadıklarımızla yaptığımız her özgün şeyin manipüle edildiği bir süreç geçirdik. Özgür ve bağımsız Türkiye kendi kararlarını kendi veren Türkiye demektir. Dost müttefik hepsi yalan… Gençlerimiz kendi milli benliğimizden koparılarak batı takipçisi ve taklitçisi değil, aileden gelen milli göreneklerimizle yetişmesi gerekir. Geleceğimiz batının ilerisinde bir gelişme içinde olmalıdır. Batı medeniyetinin hüküm sürdüğü bu son 2 yüzyılda dünya daha adaletli bir yer mi oldu? Savaş, zulüm, fakirlik mi son mu buldu? Tam tersine Batının tahakkümü altında daha çok kan, daha çok gözyaşı döküldü. Kitle imha silahları batının gözü önünde, onların eliyle imal edildi. 2 dünya savaşı başlatan Batı medeniyeti, dünyada 10 milyonu aşkın insanın ölmesine neden oldu. Türkiye, Balkanların Osmanlıdan ayrılmasından sonra orada ortaya çıkan savaş ve huzursuzluk son bulsun diye, refah olsun diye çalışan bir konumdadır.  Avrupa bundan hoşnut mu? Bosna’da 250 bin Müslüman kardeşimiz katledildi. O dönemde bugünkü Türkiye olsaydı 250 bin kardeşimiz katledilemezdi. Bu yüzden güçlü olmak, özgür karar veren Türkiye’nin parçası olmak zorundayız. Buna halel getirenlere dur demeliyiz” dedi.

“BİZİM ÜSTÜMÜZE GELMEYE DEVAM EDECEKLER”

 

15 Temmuz hain darbe girişiminde Türk Milletinin Çanakkale ruhunu yaşattığını söyleyen Erdoğan, “TÜGVA işte bu amaçlarla gençlerimizi yetiştirmektedir. Emeği geçenlere, katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Vakıflarımız bu destekler olmadan işleyemez. TÜGVA bir kardeşimizin müşkülü varsa çözmek, eğitiminde destek olmak, gençlerimizin büyük Türkiye’nin parçası olmasına destek vermek için buradadır. Dünyanın bu çalkantılı süreci inşallah çok kutlu doğumlara haberdardır. Bu millet 15 Temmuzda Çanakkale ruhunun bitmediğini gösterdi. Bu yüzden bizim üstümüze gelmeye devam edecekler. Ama bu millet 1000 senedir nasıl bağımsızlığını teslim etmediyse yine etmeyecektir. 21. Yüzyıl Türk Milletinin yılı olacaktır” dedi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit