• resmi ilanlar

ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİNİ FORMALARINDA YAŞATTILAR

2017-10-15 10:00:05

Bolu'da hafta başından bu yana devam eden ‘Amatör Spor Haftası' Bolu Atatürk Stadyumunda yapılan etkinliklerle sona erdi. 81 ilde de düzenlenen etkinliklere kapanış törenine ilgi büyük oldu. Kapanış törenine şehitlerimiz için yapılan futbol karşılaşması damga vurdu. Maça çıkan oyuncular sırtlarında şehitlerimizin isimlerini taşıdı.

09 Ekim–13 Ekim tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile ortaklaşa yapılan ‘Amatör Spor Haftası’ etkinliğinin ödül töreni Bolu Atatürk Stadyumunda yoğun katılımla yapıldı.

 

Kapanış törenine, Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları İhsan Ağcan ve Emine Davarcıoğlu, İl Özel İdare Sekreteri Sırrı Köstereli, Bolu 2. Komando Tugay Komutanı Piyade Kurmay Albay Aydoğan Budakçı, Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı, MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Abdullah Abat, sporcular ve aileleri katıldı.

“AMATÖR RUHLU SPORCULARA HEP BİRLİKTE DÜNDEN DAHA ÇOK İHTİYAÇ DUYMAKTAYIZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem’in konuşması ile devam etti. Ertem konuşmasında şunları dile getirdi: “Dünyada ve ülkemizde sporun birçok branşının ticari bir sektör gibi düşünüldüğünü günümüzde amatör sporlara ve amatör ruhlu sporculara hep birlikte dünden daha çok ihtiyaç duymaktayız. Amatör ruhla yapılan bir sporun vereceği mutluluğun ve kazanılan başarının hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini sizlere paylaşmak isterim. Mensubu bulunduğum kurum sadece spora değil aynı zamanda siz gençlere de hitap etmektedir. Geleceğe sağlam adımlarla basmanın yolunu milli ve manevi değerlerle donatılmış gençlik yetiştirmekten geçtiğinin bilincindeyiz. Eğer bir toplumun gençliği sporun yanında sanat ve kültürel değerlerinde de beslendiğinde arzu edilen noktaya ulaşmada çok yol kat edileceğini bildirmek isterim. Gençlik merkezimizde açılan kurslarımız 2015 yılında 8 iken şu anda 38’e çıkmıştır. Amatör spor haftamızın hayırlara vesile olmasını diliyor kurumum ve çalışanlarım adına katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ SIRTLARINDA

Ertem’in konuşmasının ardından, ASKF ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Şehitler adına düzenledikleri futbol karşılaşması ‘Amatör Spor Haftası’ etkinliklerine damga vurdu. Karşılaşmanın Başlama vuruşunu Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan yaptı. Bolu protokolünden birçok isim gösteri maçında karşı karşıya geldi. Kırmızı ve beyaz takımdan oluşan takım oyuncularının sırtındaki numara ve isimler o ilin şehit olmuş isimlerinden oluştu. Şehitlerimiz adına düzenlenen futbol karşılaşmasında Bolu 2.Komando Tugayı’nda görev yapan askerlerimizde forma giydi. Beyaz takım karşılaşmayı 3–2 kazandı.

 

Karşılaşmanın ardından Yılın En’leri ödül töreni ve Bolu’da bulunan 52 spor kulübüne Spor Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen spor malzemesi dağıtımı yapıldı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit