• resmi ilanlar

AVUKAT HEMŞERİMİZİN KATİLİ YAKALANDI

2017-10-17 11:00:09

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bürosunda çalıştığı esnada uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Göynüklü hemşerimiz Avukat Mehmet Saim Geredeli'nin katili bir hafta sonunda eğlence mekanında eğlenirken yakayı ele verdi.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bürosunda çalıştığı esnada uğradığı silahlı saldırıda ölen Göynüklü hemşerimiz Avukat Mehmet Saim Geredeli’nin katili İstanbul’da bir eğlence mekanında yakalandı. Zanlının eğlence mekanında yakalanma anı polis kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

 

İzmit Fethiye Caddesi’ndeki bürosunda silahlı saldırı sonucu ölen avukat Göynüklü Mehmet Samim Geredeli’nin katil zanlısı Serhat Abdullah Sağ, İstanbul Kağıthane’de bir eğlence mekanında yakalandı. Eğlendiği esnada Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu dedektifleri ekiplerinin operasyonu neticesi yakalanarak gözaltına alındı. Zanlının gözaltına alınma anı polis kamerası tarafından kaydedildi.

 

ÖZEL EKİP, BİR HAFTA İSTANBUL’U DİDİK DİDİK ARADI

Olayın ardından Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından cinayetin çözülmesi için özel bir ekip kuruldu. Kurulan özel ekip İstanbul’a giderek bir hafta boyunca zanlının izini sürdü. Serhat Abdullah Sağ’ın Edirne’de bulunan cezaevi arkadaşı, Bolu Göynük’te bulunan akrabaları, sık sık irtibatta olduğu kişilerle tek tek görüşüldü. Polis ekipleri yaptıkları bir baskında, zanlının kendilerinden çok kısa bir süre önce kaçtığını buldukları elbiselerinden anladı. Bunun üzerine doğru iz üzerinde olduğunu tespit eden ekipler onlarca güvenlik kamerasını da saniye saniye izledi. Telefon kullanmayan zanlının son olarak bir eğlence mekanına gittiğini tespit eden ekipler, müşteri kılığında girdikleri mekanda zanlıyı kıs kıvrak yakaladı.

20 YILLIK OLAY

İstanbul’da suç örgütü kurmak suçundan cezaevine giren ve yaklaşık 3 ay önce dışarıya çıkan Serhat Abdullah Sağ’ın olayı 20 yıl önceki bir dava yüzünden işlediğini söylediği öğrenildi. Avukat Mehmet Samim Geredeli’yi, 20 yıl önce baktığı bir davada kendilerini zarar uğratmakla suçlayan zanlının, olayı bu yüzden işlediğini itiraf ettiği ifade edildi.

 

Emniyette işlemleri tamamlanan zanlı, adliyeye sevk edildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit