• resmi ilanlar

ÇETİNER HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

2017-10-18 10:00:05

Boluspor'un eski oyuncularından, Milli takımda forma giymiş, eski teknik direktörlerinden olan Çetiner Erdoğan, yakalandığı amansız hastalık sonrası vefat etti. Rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 68 yaşındaki Çetiner Erdoğan için Boluspor Altyapı Tesislerinde tören düzenlendi.

Boluspor Altyapı Tesislerinde düzenlenen törene, Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı, Boluspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, Boluspor Teknik Heyeti, A Takımı oyuncuları, Boluspor Alt Yapı Antrenörleri, alt yapı oyuncuları, merhumun ailesi ve Boluspor camiasından birçok isim katıldı.

 

“5–6 SENE HEP AYNI ODAYI PAYLAŞTIK”

Törende ilk olarak Erdoğan’ın takım arkadaşı Vadi Kesimal bir konuşma yaparak şunları dile getirdi: “Üzüntümüz büyük. Bütün arkadaşlarıma, dostlarıma Boluspor’un bütün camiasına herkese çok teşekkür ediyorum. Çetiner Erdoğan, Boluspor’un kurulduğu tarihten bu yana ismi vardır. İlk beraberliğimiz 48 sene önce başladı. Bu süreç içersinde 5–6 sene hep aynı odayı paylaştık. Kendisiyle ilgili benim birçok anım vardır. Çok dürüst, çok düzgün iyi bir spor ahlakı olan değerli bir kardeşimdi. Onu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine baş sağlığı diliyorum. Nur içinde yatsın.”

“İYİ BİR OYUNCU, İYİ BİR ANTRENÖR, İYİ BİR EŞ, İYİ BİR BABA, İYİ BİR DEDE”

Kesimal’in ardından TÜFAD Başkanı İsmail Dilber ise duygularını şu sözlerle paylaştı: “Bu zor günde bir aradayız. Çetin’i şöyle özetleyebilirim. İyi bir oyuncu, iyi bir antrenör, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir dede. Bizim içinde, hepimizin içinde en önemlisi bence de çok çok iyi bir insandı. O insanı her zaman hatırlayacağız Çetinciğim. Her zaman bizlerle beraber olacaksın. TÜFAD camiası adına bütün dostlarına baş sağlığı diliyoruz. Kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz. Nur içinde yat, Allah rahmet eylesin.”

“ÇETİNER ERDOĞAN, BOLUSPOR’DA ÇOK ÖNEMLİ ANILAR BIRAKMIŞTIR” Törende son konuşmayı Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı yaptı. Çarıkcı, şunları dile getirdi: “Bugün burada Boluspor tarihinde önemli bir yeri olan Çetin ağabeyimize son görevimizi yerine getirmek için, o’nu ait olduğu yerden, Boluspor kulübünden uğurlamak istedik. Bu yüzden burada bu töreni düzenliyoruz.  “Boluspor hikâyem uzundur benim” demiş çetin abi Boluspor dergisine verdiği son röportajda. Evet, Çetin abi’nin Boluspor hikâyesi uzundur. Çünkü o son anlarına kadar Boluspor’u yaşamıştır. 1966 yılında ilk kez Boluspor forması giyen Çetin abi, Boluspor tarihinin en unutulmaz kişiler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Boluspor’da futbol oynadığı dönemlerden tutunda son görev yaptığı Gençlik Geliştirme Teknik Sorumluluğunda bile Boluspor’u gururlandırmayı başarmıştır Çetin abimiz.

1970’li yıllarda 18 yaşında iken Boluspor alt yapısından yetişip milli takıma çağırılmış, milli takımda da Bolusporumuzu en iyi şekilde temsil etmiştir. Amatör kümeden gelerek milli takıma kadar Boluspor formasını üzerinden hiç çıkarmadan futbolu bırakan Çetin abimizin aramızdan zamansız ayrılışı beni ve Boluspor camiasını derin bir üzüntüye sokmuştur. En son bir ay önce evinde ziyaret ettiğimde gayet iyiydi, yüzü gülüyordu ve umutluydu. Boluspor’un yarınlarından ve yapacaklarımızdan konuşmuştuk. Ama Allah’ın takdiri böyleymiş. Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet, öncelikle ailesine, Boluspor camiasına, Bolululara ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyorum. Çetiner Erdoğan, Boluspor’da çok önemli anılar bırakmıştır ve bu anılar Boluspor var olduğu sürece yaşamaya devam edecektir.”

Çetiner’in cenazesi, Boluspor Altyapı Tesislerinde düzenlenen törenin ardından Kalıcı Konutlar Camii'nde kılınan ikindi namazına müteakip Şehitler Mezarlığı'na defnedildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit