• resmi ilanlar

MÜSİAD esnafı bilgilendirdi

2017-11-10 11:00:11

İl Ticaret Müdürü Ersin Terzi MÜSİAD Bolu'nun konuğu oldu. Ersin Terzi günümüzde ticaret yapan birçok esnafın bilmediği ve uyması gereken kurallara değindi.

MÜSİAD Bolu Şubesi Konferans Salonunda önemli bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Tüketici Hakem Heyeti Başkanı ve Ticaret İl Müdürü Ersin Terzi ve beraberindeki heyetin yaptığı sunumda günümüzde ticaret yapan birçok esnafın bilmediği ve uyması gereken kurallara değinildi.

 

Yapılan sunumun başlıca başlıkları; “Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Kanunu, perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında kanunun işverenlere yüklediği görevler ve yaptırımları, e-ticaret hakkında bilgilendirme, satış sonrası garanti şartları, ithalat ihracat hakkında uyulması gereken kurallar ve 2. Araç alım satımı yapacak kişilerin uyması gereken kurallardan bahsedilen program yaklaşık 3 saat devam etti.  Bu sunum sayesinde bilinmeyen birçok bilginin kendilerine aktarıldığı dile getiren katılımcılar program sonunda bilgilendirici programlara imza attıkları için MÜSİAD Bolu Başkanı Abdullah Abat’a teşekkür etti.

 

Abdullah Abat program sonunda yaptığı açıklamada “Biz Bolu halkına ve üyelerimize hizmet etmek için faaliyetlerimize ara vermeksizin devam edeceğiz. Böyle bilgilendirici programlara Bolu halkımız her zaman davetlidir” dedi

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Karamanlı Mahallesi Parkalan Sokak No:11 Bolu   Tel: 215 5 000   Faks: 215 0 666

Tasarım ve Programlama: Piskevit