• resmi ilanlar

OĞLUNUN EVLENMEK İSTEDİĞİ KIZA CİNSEL TACİZDE BULUNDU

2017-11-14 11:00:08

Bolu'nun Kıbrıscık İlçesi'nde oğlunun evlenmek istediği, ancak zihinsel engelli olması nedeniyle rıza göstermediği 22 yaşındaki komşusunun kızını taciz ettiği ileri sürülen 70 yaşındaki adam, cinsel taciz suçlamasıyla tutuklandı.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Olay Bolu’nun Kıbrıscık İlçesi Alanhimmetler Köyü’nde meydana geldi. İddiaya göre 22 yaşındaki zihinsel engelli İ.C., evlerinin bahçesindeyken komşuları olan Selim I. (70) tarafından yanına çağrıldı. Genç kız yanına gitmeyince Selim I. bahçeye girerek eliyle kızın ağzını kapattı. Ardından üzerindeki eşyalarını çıkararak dokunmaya çalıştı. Daha sonra genç kız karşı koyunca da önce kolunu ısırdı, ardından da taş attı. Genç kızı olay yerinde çıplak gören komşu kadın bağırmaya başlayınca da Selim I. olay yerinden uzaklaştı.

 

OLAYI KOMŞU GÖRMÜŞ

Olayı gördüğünü iddia eden komşuları S.B., durumu hemen genç kızın ailesine haber verdi. S.B. hayvanlarını otlattıktan sonra eve dönerken genç kızın kıyafetlerinin sıyrılmış şekilde gördüğünü, yanında da Selim I.’nın olduğunu, onları o şekilde uzaktan görünce bağırmaya başladığını ifade etti. Aile kızlarının cinsel tacize uğradığını belirterek Selim I.’dan şikayetçi oldular.

“OĞLUM BİRARA BU KIZLA EVLENMEK İSTEDİ, İZİN VERMEDİK”

Tutuksuz olarak yargılanmaya başlayan ve ifade vermek üzere duruşmaya gelen evli ve 5 çocuklu 70 yaşındaki Selim I., “Ben öğleden sonra koyunlarım kaybolduğu için dışarı çıktım. İ.C. o sırada evlerinin yanındaydı. Yanından geçerken bana ‘Kızın gelmiş, evde mi?’ diye sordu. Ben de geldi deyip yanından geçip gittim. Başka şekilde kendisine dokunmadım. Yanına da yaklaşmadım. Oğlum bir ara bu kızla evlenmek istediğini bana söylemişti. Ancak annesi ve ben kızın rahatsızlığı nedeniyle bunu kabul etmedik. Ben kendisine vurmadım, eteğini indirmeye çalışmadım. Suçsuzum” dedi.

DURUŞMA SALONUNDAN KELEPÇEYLE ÇIKARILDI

Anlatma güçlüğü çeken ve ileri derecede zeka geriliği olduğu tespit edilen 22 yaşındaki İ.C. sosyal hizmetler görevlisi eşliğinde ifade verdi. İ.C., olay günü evlerinin bahçesindeyken Selim I.’nın yanına geldiğini, önce üzerindekileri çıkarmaya çalıştığını ve vücuduna dokunduğunu, daha sonra kızınca da kolunu ısırdığını ve bacağına taş attığını söyledi.

 

Kuvvetli suç şüphesi ve kaçma ihtimali göz önünde tutularak tutuksuz yargılanan Selim I.’nın tutuklanmasına karar verildi. Duruşma sonunda Selim I. Tutuklanırken, duruşma tanıkların dinlenmesi için 13 Şubat 2018 tarihine ertelendi.  

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit