• resmi ilanlar

3 AVUKATA NE CEZA İSTENDİ?

2017-11-22 11:00:15

Savcı mütalaasını verdi!

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne üye oldukları gerekçesiyle haklarında dava açılan Bolu Barosu’na kayıtlı 7 avukatın yargılandığı davada karar aşamasına gelindi. Savcı, yargılanan 4 avukat için beraat isterken, 3 avukat için ise TCK’nın ilgili maddeleri çerçevesinde cezalandırılmasını talep etti. Haklarında ceza istenen avukatlar son savunmaları için süre isteyince Bolu Ağır Ceza Mahkemesi karar duruşmasını 24 Kasım Cuma günü saat 14.00’e bıraktı.

Haber: Hakan Aydın

15 Temmuz Darbe girişimi sonrası Bolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame kapsamında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan Bolu Barosuna kayıtlı 7 avukatın yargılandığı davada karar aşamasına gelindi. Tutuksuz yargılanan sanıklar Vildan Beyarslan, Ümmügülsüm Doğan, Sezai Çavdar, Ayşegül Çavdar, Nesibe Solak, Mustafa Özdemir ve tutuklu sanık Özgür Beyarslan’ın hazır bulunduğu duruşmanın başında kısa süreli gerginlik yaşandı.

KISA SÜRELİ GERGİNLİK

Davanın tutuklu sanığı Özgür Beyarslan’ın bulunduğu bölüme geçmek isteyen tutuksuz sanık Vildan Beyarslan’ın bu talebi görevli askerler tarafından yerine getirilmek istenmeyince gergin anlar yaşandı. Diğer avukatların ve mahkeme katibinin araya girmesiyle gerginlik uzamadı. Bu esnada Vildan Beyarslan’ın cep telefonundan çocuklarının resimlerini tutuklu sanık Özgür Beyarslan’a göstermesi üzerine görevli askerler müdahale etti. Yine yaşanan kısa süreli gerginlik, avukatların araya girmesiyle büyümeden sonlandı.

2 TANIK DİNLENDİ

Mahkeme heyetinin duruşma salonunda yerini almasının ardından Ümmügülsüm Doğan’ın öğrenciler için burs topladığını duyduğu iddiasında bulunan tanık F.G.’nin bu duruma tanık olarak gösterdiği A.Ç. ve A.K. ifade verdi. Her iki tanık da Ümmügülsüm Doğan’ın kendilerinden öğrenciler için burs istemediğini, başka birisinden aldığını duymadıklarını ve F.G.’nin neden kendilerini bu duruma kendilerini tanık olarak gösterdiklerini bilmediklerini söylediler.

BYLOCK ID’LERİ GELMEDİ

Davanın tek tutuklu sanığı olan Özgür Beyarslan’ın kullandığı iddia edilen bylock isimli gizli haberleşme programına ait ID’lerin mahkemeye ulaşmadığı, karar duruşmasına kadar ID’lerin bir kez daha istenmesine karar verildi.

SAVCI 3 AVUKATA CEZA İSTEDİ

Duruşmada son mütalaasını veren Mahkeme Savcısı; Vildan Beyarslan, Sezai Çavdar, Ayşegül Çavdar ve Nesibe Solak için beraat isterken, Mustafa Özdemir, Ümmügülsüm Doğan ve Özgür Beyarslan için ise TCK’nın Silahlı Terör örgütü üyeliğiyle ilgili maddelerinden 7,5 ile 15 yıl arasında cezalandırılmalarını talep etti.

KARAR DURUŞMASI CUMA

 

Savcı mütalaasına itiraz eden avukatlar son savunmalarını yazılı olarak vereceklerini belirtmeleri üzerine Mahkeme Başkanı karar duruşmasını Cuma günü saat 14.00’e bıraktı. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit