• resmi ilanlar

AKILLI DURAK SAYISI 5'E ÇIKTI

2017-12-03 11:00:09

Vatandaşların mevsim şartlarından etkilenmemeleri için klimalı durak uygulamasını başlatan Bolu Belediye Başkanlığı şehirdeki akıllı durak sayısını 5'e çıkardı.

Haber: Sefa GÜNAY

 

Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Trafik ve Ulaşım Birimi’nce hayata geçirilen ‘akıllı durak’ uygulaması kapsamında şehirde bulunan akıllı durak sayısı 5’e çıkartıldı. Vatandaşlar tarafından da beğenilen yeni duraklar içerilerinde yer alan klimalar sayesinde dışarıya göre daha sıcak bir ortam sunuyor. Soğuk havada bekleme çilesini böylelikle sonlandırmış oluyor ve yoğun kar yağışına karşı koruma sağlıyor. Daha önce şehrin dört ayrı noktasına konulan akıllı durak sayısı son olarak Sağlık Mahallesi Şehitler Caddesinde bulunan İzzet Baysal Devlet Hastanesinin karşısındaki durağın yerine de koyularak şehirde bulunan akıllı durak sayısı 5’e çıkartılmış oldu.

“HER AYRINTI YER ALIYOR”

24 saat kamera sistemi ile korunan akıllı duraklarda her ayrıntı yer alıyor. Kışın Türkiye’nin en soğuk illeri arasında yer alan, yazın da bunaltıcı sıcakların yaşandığı kentte otobüs bekleyen vatandaşların mevsim şartlarından etkilenmemeleri için duraklara klima konuldu. Ayrıca durakların içinde şehir içi yol durumu, nöbetçi eczaneler, borsa bilgileri ve belediye duyurularının yapılacağı elektronik bilgilendirme ekranları ile otobüs beklerken sıkılanlar için çeşitli dergi ve kitapların yer alacağı kitaplıklar da bulunuyor.

 

 

Belediye yetkilileri, uygulamanın gelen talep ve tespitlere göre ilerleyen günlerde akıllı durak sayısını daha da arttıracağını bildirdi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Özcan unan  (06.12.2017 01:21:32)

  Çoğaltılması her durağa enaz 3tane konsun millet kışı ötobüsü sıcak alanda beklesin sistemi başlatana Allah yarve yardımcısı olsun şimdiden çok teşekkür ediyorum milletim sağlığı herşeyden önemli benim için kolay gelsin saygılarımı sunarım bir bolulu olarak

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit