• resmi ilanlar

BOLU'NUN UYUŞTURUCU BARONUNA 15 YIL

2017-12-05 11:00:09

Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma suçundan tutuklu bulunan ve yapılan operasyonlarda göz altına alınan bazı kişilerin ifadelerinde ‘Bolu'nun uyuşturucu baronu' olarak nitelendirilen Ersoy D., Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmasında 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

HABER; SEFA GÜNAY

Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama iddiası ile polis tarafından yakalanan ve Bolu’da yapılan operasyonlar sonrası yakalanan uyuşturucu kullanıcıları tarafında ‘Bolu’nun uyuşturucu baronu’ olduğu nitelendirilen Ersoy D., Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde son kez hâkim karşısına çıktı.

Son savunmasını hakim karşısında yapan Ersoy D., “Benim üzerime oyun oynuyorlar. Ben bunun mahkeme heyetinizce görülmesini, göz ardı edilmemesini istiyorum. Hakkımda ifade veren ve benden uyuşturucu aldıklarını ifade eden tanıklar da en az benim kadar suçludur” dedi.

Tutuklu sanık Ersoy D.’yi dinleyen mahkeme heyeti, sanık Ersoy D.’ye uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama suçundan 15 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

 

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından uzun süredir takip edilen Tabaklar Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde bulunan bir ikamete baskın düzenlenmiş, aralarında üniversite öğrencilerinin olduğu Ü.Ç., E.S. C.B. ve Ersoy D. gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin arından Adliyeye sevk edilen Ü.Ç., E.S. ve C.B. savcılık ifadesinin ardından serbest kalırken, uyuşturucu temin ettiği belirtilen Ersoy Demir tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit