• resmi ilanlar

FETÖ sanığı aynı hikayeyi anlatınca başkan uyardı!

2017-12-05 11:00:12

“ANNE VE BABANA YAZIK”

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne üye olduğu iddiasıyla tutuklanan AİBÜ öğrencisi Yusuf Aytaç(23) Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıktı.  Hâkim karşısına çıkan üniversite öğrencisine mahkeme başkanından uyarı geldi; “Sizi böyle bir şekle nasıl sokuyorlar merak ediyorum”

HABER; SEFA GÜNAY

 

Tutuklu bulunan Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencisi Yusuf Aytaç(23) FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne üye olduğu iddiasıyla Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti önünde ifadesi alınan sanık Yusuf Aytaç (23), “Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Gözaltına alındığımda baskı altına alındım. Kolluk kuvvetlerinde alınan beyanlarımı kabul etmiyorum. Ben hiçbir şekilde terör örgütüne üye olmadım. Bolu da AİBÜ’de öğrenciydim ve cemaat evlerinde de kalmadım. Hakkımda cemaat evlerinde kaldığım yönündeki beyanlar doğru değildir. HTS kayıtları ve Bylock kayıtları incelendiğinde suçsuz olduğum ortaya çıkacaktır. Suçsuzum beraatımı ve tahliyemi istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Mahkeme heyeti karşısında ifadesi alınan Yusuf Aytaç’ı savunması sonrası uyaran Bolu Ağır Ceza Mahkeme Başkanı Seyfi Han, “Bu güne kadar 600 sanığın savunmasını dinledim. Hep aynı şeyleri söylüyorsunuz. Bu eğitimi içerde size kim veriyor? Kim sana bunu öğretiyor? Daha öğrencisin. Senin böyle gelip konuşmana kahroluyorum. Çok yazık. Sizi böyle bir şekle nasıl sokuyorlar merak ediyorum. Seni 300 tane insanı öldüren örgüte üye olmak suçundan tutukladılar, nefes aldın diye tutuklamadılar! Anne ve babana yazık. İçerde size ne öğretiyorlar bilmiyorum ama etkin pişmanlık yasasından yararlanabilirsin” dedi.

Mahkeme heyeti etin pişmanlık yasasından yararlanmak istemeyen Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencisi Yusuf Aytaç’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, davayı eksik hususların giderilmesi için 13 Şubat’a ertelendi.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit