• resmi ilanlar

COŞKUN'DA YAŞADIKLARINI ANLATTI

2017-12-11 11:00:10

Bir internet sitesinde yayınlanan haber sonrası basın kuruluşlarına açıklama gönderen AİBÜ eski Rektörü Hayri Coşkun, tehdit ve şantaj yolu para aldığı suçlamasıyla şuanda BOlu İl Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında bulunan M.A.'nın kendisini de tehdit ettiğini ve 100 bin TL istediğini, ancak bu konuşmaya 3'üncü bir kişinin şahit olmaması nedeniyle şikayetçi olamadığını açıkladı.

ŞANTAJI DELİLLENDİREMEMİŞ

 

Haber: Hakan Aydın

 

Tehdit ve şantajla iş adamlarından para istediği iddiasıyla Bolu Emniyeti tarafından gözaltına alınan ve işlemleri devam eden M.A. hakkında AİBÜ eski Rektörü Hayri Coşkun’dan da açıklama geldi. Yerel bir internet sitesinde M.A.’nın 5 yıl önce eski Rektör Hayri Coşkun’u da tehdit ettiği şekilde çıkan haber sonrası açıklama yayınlayan Coşkun şu ifadeleri kullandı;

ŞANTAJ HUSUSUNUN YAŞANMIŞ OLDUĞU BİR GERÇEKTİR

Öncelikle haberde şahsımla ilgili yer alan, kamuoyunu yanıltıcı bazı ifade ve yorumları kesin bir dille reddettiğimi belirtirim. Ancak haberde konu edilen şantaj hususunun yaşanmış olduğu bir gerçektir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından bu hususla ilgili aşağıdaki bilgilerin basınımızın ve kamuoyunun dikkatine sunuyorum.

DELİLLENDİRİLMESİ MÜMKÜN OLMAMIŞTIR

Geçtiğimiz günlerde bazı iş adamlarından tehdit  ve şantaj yolu ile para aldığı suçlamasıyla gözaltına alınan M.A., bundan yaklaşık 5 yıl önce beni makamımda ziyaret etmiştir. M.A. bana 100.000 TL borcu olduğundan ve desteğe ihtiyacı olduğundan bahsetmiş, devamla elinde benimle ilgili bir dosya olduğunu ve bu dosyanın ulusal bir TV'ye servis edileceğini söylemiştir. Ben de kendisine, kimseye verilemeyecek bir hesabım olmadığını ve elinden gelini ardına koymamasını söyleyerek M.A.'yı makam odamdan kovmuştum. Konuşma iki kişi arasında geçmiş olmasından dolayı delillendirilmesi mümkün olmamıştır. Bundan dolayı davacı olunamamıştır, ancak olayın meydana geldiği gün eski Tarım Bakanı Sayın Mehdi Eker beyi arayarak M.A.'nın bakan müşaviri sıfatıyla şahsıma şantaj yaptığını ifade ettim. Sayın Bakan 'ben gereğini yaparım' dedikten sonra konunun takipçisi olmadım.

KENDİSİNİ DE TV'SİNİ DE KALE ALMADIM

 

Ancak malum televizyon sahibi kişinin bu olaydan sonra "Biz adama Paralelci dersek kimse bunun altından kalkamaz" mahiyetinde konuşmalar yaptığı ve  aleyhimde sahibi olduğu TV'sinde mesnetsiz pek çok haber ve programlar yaptırdığı da kamuoyunun malumudur.  Kesin olarak belirtmek isterim ki,  M.A. ile yukarıda bahsettiğim olaydan sonra hiç görüşmedim ve hiç bir surette kendisini de TV'sini de kale almadım. Ancak tarafıma yapılan şantajı, delil yetersizliğinden ötürü hukuk ve diğer yasal yollara taşıyamadım.  İdari anlamda ise gereğini yapıp gerekli talimatları vererek M.A.'nın sahibi olduğu TV'den gelen tüm talepleri reddettim ve yapılan bu şantaja asla geçit vermedim. Haberde geçen ve şahsımın açıkları olduğunu ima eden ifadeler doğru olmayıp bu tür ima, çıkarım ve yorumları kesin bir dille reddettiğimi, şahsımı zan altında bırakan bu ifadeler ile ilgili olarak  hukuki haklarımı saklı tutuğumu  basın ve kamuoyuna saygıyla duyururum.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit