• resmi ilanlar

MÜSİAD TIP FAKÜLTESİNDE!

2017-12-11 11:00:04

MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Abdullah Abat ve Yönetim Kurulu Üyeleri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. DR. Ahmet Ural'ı makamında ziyaret etti. Başkan Abat ve heyeti esnafın yaşadığı sıkıntılardan ve üniversite ile şehrin birleştirilmesi gerektiği noktasında fikir mütalaalarda bulundu.

MÜSİAD Bolu Şubesinin ziyaretinde Prof. DR. Ahmet Ural, STK’ların önemine değinerek “Kurum olarak sizlerin gelmesi çok önemli, yapılacak projeler, konferanslar sizlerle amacına daha kolay ulaşacak.  Prof. DR. Ahmet URAL, sağlık ile ilgili söyleşiler konferanslar yapmak istiyoruz. Toplumu sağlık konusunda bilgilendirmek için çalışmalar yapmak istediğini ve bu konuda MÜSİAD ile işbirliği içinde olmak istediğini belirtti. Başkan ABAT, “Halk hekime ulaşmak ister. MÜSİAD ve SAĞLIK-DER ortak konferanslar yapalım biz MÜSİAD olarak bu tür etkinliklerde her zaman öncü olmak isteriz. Elimizdeki imkanları Bolu halkının bilinçlendirilmesi için kullanmaya hazırız” dedi.

 

 

Dekan Ural, bu sene yabancı kontenjanın 5 kişi olduğunu fakat 400 kişinin başvuru yaptığını ifade etti. Prof. DR. Ahmet Ural gelen öğrencilerimizin oryantasyon sürecinde zorluk yaşadığını bu hususta MÜSİAD’tan destek beklediğini belirtti. Başkan Abat eğitim ve tanıtım projeleri yapılması gerektiğini söyleyerek, gelen öğrencilerin Bolu ekonomisine sağlayacağı faydaya da değinerek bu hususta çalışma yapacağını belirtti. MÜSİAD heyeti yapacağı proje destek merkezi ve proje yarışması hakkında Dekan Ural’a bilgi verdi. Heyet, dekanlığa bağlı jüri desteği alacağını, akademik kariyeri olan hocalarımız ile beraber projeyi yürüteceğinden bahsetti. Böyle bir projenin hem üniversitemiz hem Bolulu yatırımcılar için büyük bir fırsat olduğunu ifade eden dekan Ural, “Biz size gelelim, siz bize gelin. Bolu’yu iktisadi ve eğitim anlamında marka yapalım” ifadesinde bulundu.

 

AİBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. DR. Ahmet Ural, yaptığı ziyaret için MÜSİAD ailesine teşekkürlerini ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit