• resmi ilanlar

BU ADAMI ARIYORLAR

2017-12-11 11:00:05

Bolu Belediyesi Özel Halk Otobüslerinde yaklaşık 17 ay önce işe başlayan ve kendini Muzaffer M. diye tanıtan bir şoförün çalıştığı otobüsün sahibini ve 2 şoför arkadaşını dolandırdığı iddia ediliyor.

Yaklaşık 17 ay önce kendini Muzaffer M. olarak tanıtan fakat kimliğinin sahte olduğu tespit edilen bir kişi iddiaya göre yanında çalıştığı Refik F., Ünal D. ve Sezer Ö.’yü dolandırarak kayıplara karıştı. İddiaya göre asıl isminin Enver T. olduğu fakat Muzaffer M. adına hazırlanmış sahte kimlikle Bolu’da Refik F.’nin otobüsünde şoför olarak çalışmaya başladı. İsmini Muzaffer M. olarak bildikleri kişi 1 ay önce patronu Refik F.’den borcu olduğunu ve 8 bin liraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek 8 bin TL. para aldı. Yine iddiaya göre Muzaffer M. özel halk otobüslerinde çalışan Ünal D. ve Sezer Ö.’ye Ankara’da aracı bir firma bulduğunu, bu firmanın kendisine 50 bin lira para vereceğini söyledi. Bunun üzerine Enver T., Ünal D. ve Sezer Ö. Ankara’ya kadar gittiler.

 

İddiaya göre Muzaffer M. aracı kuruma 3 bin 500 lira vereceğini söyleyerek Ünal D. ve Sezer Ö.’den para aldı. Bir iş merkezinin önüne geldiklerinde Muzaffer M. arkadaşlarına ‘siz burada bekleyin. Ben parayı çekip geleceğim’ diyerek ayrıldı.

Ünal D. ve Sezer Ö. uzun süre bekledikler fakat Muzaffer M. geri gelmedi. Bunun üzerine Muzaffer M.’ı telefonla aramaya başladılar fakat telefonu kapalıydı. Dolandırıldıklarını anlayan Refik F., Ünal D. ve Sezer Ö. polise dolandırıldıklarını söyleyerek şikayetçi oldular.

 

GEBZE’DE AYNI NUMARAYI YAPMIŞ

 

Muzaffer M. adına düzenlenmiş sahte kimlikle dolandırıcılık yaptığı iddia edilen ve gerçek isminin Enver T. olduğu öğrenilen kişinin Gebze’de birçok şoförü ve patronunu dolandırdığı öğrenildi. Bolu Gazetesi

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit