• resmi ilanlar

TELEVİZYON SAHİBİ YENİDEN GÖZALTINDA

2017-12-13 20:45:09

Bolu'da A.O. isimli iş adamından FETÖ'cü damgası vuracağını söyleyerek para almaya çalıştığı iddiasıyla Emniyet tarafından incelemeye alınan, bir mağazada A.O'dan paraları alırken de suçüstü yakalanan yerel televizyon sahibi M.A. Bolu Sulh Ceza Mahkemesi tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı M.A.'nın serbest bırakılması kararı için bir üst mahkeme olarak Düzce Mahkemesine itiraz etti. Düzce Mahkemesi şikayeti kabul ederek M.A.'nın gözaltına alınmasına karar verdi.

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması Bolu Çatı Yapılanması davasında tutuksuz yargılanan A.O. isimli iş adamı, Bolu'da yayın yapan bir televizyon kanalının sahibi olan M.A.'nın kendisinden para istediğini, vermemesi halinde televizyon kanalından kendisine FETÖ'cü damgası vuracağını söylediğini iddia ederek şikayetçi olmuştu.

Şikayet üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri M.A.'nın suçüstü yakalanması için çalışma başlattı. Tehdit ve şantajla kendisinden para istenildiğini söyleyen A.O. isimli iş adamı, seri numaraları alınmış paralarla tehdit ve şantaja aracılık ettiği ileri sürülen L.Y.'nin mağazasında televizyon kanalı sahibi M.A. ile buluştu. A.O.'nun seri numaraları alınmış paraları M.A.'ya verdiği sırada polis ekipleri mobilya mağazasına operasyon düzenledi. A.O.'dan para alırken suçüstü yakalanan M.A. ve mağaza sahibi L.Y. olay yerinde gözaltına alındı. İ.A. ise emniyet güçleri tarafından operasyonun devamında gözaltına alındı. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma sonrasında M.A. ve L.Y. adli kontrol şartıyla, İ.A. ise direkt serbest bırakılmıştı.

Televizyon sahibi M.A.’nın serbest bırakılması ile ilgili Savcılık bir üst mahkeme olarak Düzce Mahkemesine itiraz etti. İddiaya göre Düzce Mahkemesi M.A.’nın tekrar gözaltına alınmasına karar verdi. M.A.'nın Düzce'de yapacağı savunma sonrası karar çıkacak....

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit