• resmi ilanlar

MÜSİAD'DAN KOSGEB'E ZİYARET

2017-12-14 11:00:05

MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Abdullah Abat ve yönetim kurulu Bolu KOSGEB Müdürü Yusuf Harbi'ye Makamı'nda hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ticari faaliyetler ve KOSGEP destekleri hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.

Ziyarette konuşan MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Abdullah Abat, KOBİGEL’in imalatçıya yönelik çalışma yapmasının ve aynı zamanda eleman desteği sağlamasının imalatçının elini kuvvetlendirdiği gibi bazı uygulamalarında eleman kaybına neden olduğunu belirtti.

Kurum çalışmaları hakkında bilgiler veren Müdür Harbi, “MÜSİAD ve benzeri kurumların ziyaretlerde bulunması ve görüş alması piyasaya bir hayli katkı sağlamakta. Sizlerin gözlemlediği olumsuzluklar, insanların yaşadığı mağduriyetleri bize bildirmeniz daha iyi hizmet verebilmek açısından bize çok iyi yol haritası çıkartıyor. Bu kurum devletin, herkese elimizden geldiğince en iyi yardımı sağlamaya çalışıyoruz. Dünya genelinde bizim çalışmalarımız örnek niteliğinde anlatılıyor. Avrupa da bizim gibi destek veren diğer kurumlar bu desteği biraz daha zorlaştırılmış şartlarda sunuyor. Bizim kurumumuz kadar para desteğinde bulunan başka bir kurum yok. Kurumumuza gelen projeler ile mutlu olmaktayız ve kurumumuz bünyesinde yapılabilecek her türlü destek ile yanlarındayız” dedi.

 

Daha önceki görev yeriyle Bolu’yu kıyaslayan Harbi, “Daha önceki görev yerim olan Çanakkale’nin nüfusu neredeyse Bolu’nun İki katıydı ama Bolu’daki girişimci sayısı Çanakkale’nin iki katına çıkıyor diye de ekledi. KOSGEB vatandaşların ayağına geldi. Bolu küçük illere göre iyi durumda ama imalat az, 1.000.000 TL’lik proje desteğimiz var” ifadelerini kullandı. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit