• resmi ilanlar

BİR VATAN BİR KAHRAMAN

2017-12-14 11:00:04

Kıbrıs Gazisi Bolulu Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner'in Kıbrıs Askeri Harekatına ilişkin anılarını ve deneyimlerini anlattığı “Bir Vatan Bir Kahraman” adlı projenin açılışı Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'nde yapıldı.

Haber: Sefa GÜNAY

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Bölümü ile Kıbrıs Gazisi Bolulu Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner arasında “Bir Vatan Bir Kahraman” adlı projenin protokolü imzalandı. İmzanın ardından da projenin açılışı Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Kıbrıs Harekatı sırasında yaşananları aktarmak, Kıbrıs’ın Türkiye için jeopolitik önemini ifade etmek ve Türkiye’nin Kıbrıs’a neden askeri bir harekat yapmak zorunda kaldığı konusunda tarihi bilgiler vermek üzere yürütülmeye başlayan “Bir Vatan Bir Kahraman” adlı projesinde, Kıbrıs Gazisi Bolulu Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner askeri deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Savaşların topluma verdikleri zararları vurgulayarak Ulu Önder Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış” ilkesini öğrencilere benimsemek amacıyla yapılan projede, öğrenciler can kulağıyla Yamaner’in anlatımlarını dinleyerek, sorular sordular.

Projenin bütün liselerde yürütüleceğini söyleyen Ahmet Şerafettin Yamaner “43 sene önce harpten çıktım. Kıbrıs bizim nefes borumuz ve jeopolitik anlamda bizim için çok önemli. Tecrübelerimizi ve birikimlerimizi gençlere aktarıp, vatan millet sevgisini, bilincini onlara aşılamamız lazım dedi.

 

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Şenufuk da “Bir Vatan Bir Kahraman Projesine ev sahipliği yapmak bizi hem duygulandırdı, hem de gururlandırdı” dedi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit