• resmi ilanlar

“ALLAH SİZİ AFFETSİN”

2017-12-14 11:00:10

Bolu'da Tapu Kadastro Müdürlüğü'nde memur iken bylock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle tutuklanan Levent K., ilk duruşmasında tahliye edildi. Mahkeme Başkanı Seyfi Han, kararı açıklarken “Temiz Anadolu çocuklarını nasıl bu hale getiriyorlar anlamıyorum. Allah sizi affetsin” dedi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu’da Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde memur olarak çalışırken FETO/PDY sopruşturmaları kapsamında KHK ile ihraç edilen ve hakkındaki iddianame ile 450 gündür tutuklu olan Levet K., tahliye edildi.

Bir yılı aşkın hapis yattıktan sonra ilk kez hakim karşısına çıkan Levent K, suçlamaları reddetti. Levent K., “Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben 15 yıl devlet memurluğu yaptım. 5 Yıl Bolu Komando Tugay Komutanlığı’nda Uzman Çavuşluk yaptıktan sonra memur olarak çalışmaya başladım. Memuriyetimde hiçbir kanunsuz olaya karışmadım. Vatanını ve milletini seven biriyim . Silahlı terör örgütü üyeliği suçlaması ile huzurunuzda bulunmayı hak etmediğimi düşünüyorum.

Ben Ufuk Bayındır Sendikasına 2015 Ocak ve Kasım ayları arasında üye oldum. Bu sendikanın internetteki ilanlarında fazla çalışma ücreti konusundaki açıklamaları ve çalışanlar arasındaki ücret farkını ortadan kaldıracaklarına yönelik vaatleri hoşuma gitmişti. Bu nedenle üye olmaya karar verdim. Üye olunması konusunda örgüt mensuplarından talimat ya da çağrı almadım. Kendi irademle üyeliğimi gerçekleştirdim. Darbe teşebbüsünden 1 yıl önce de üyeliğimi sonlandırdım. Sendikasının FETO/PDY ile irtibatını kesinlikle bilmemekteydim.

Sızıntı isimli dergiye üye olmadım. Evime de adı geçen dergi hiç gelmedi. HTS kayıtlarında adı geçen şahıslarla olan irtibatım aleyhime delil olarak kullanılmıştır. Ben işim gereği birçok insanla irtibat halindeyim. Tapuda işlem yaptırmak için arayan insanlar nedeniyle de her kesimden insanla görüşüyorum. Oktay Güneş gayrimenkul aldığı dönemde aramıştı. Kendisi de Erzurumlu olması nedeniyle bu derneğin organizasyonlarına davet etmişti. Gürbüz Yavuz ve Davut Alcı’yla da aldıkları gayrimenkullere ilişkin görüşmeler yaptım. Gürbüz Yavuz da aynı zamanda Erzurumluydu.

Bylock listelerindeki hatalar malumunuzdur. IP çakışması nedeniyle aynı IP’yi kullanan birden fazla şahsın bylock kullanıcısı olarak huzura geldiği de bilinmektedir. Uzun süredir tutukluyum. Ailem mağdur durumdadır. Adli kontrol şartıyla tahliyemi talep ediyorum” dedi.

 

72 kez bylock IP’sine bağlandığı tespit edilen Levent K., bylock isimli gizli haberleşme programını kesinlikle indirmediğini söyledi. Mahkeme heyeti kısa bir müzakere arasından sonra tahliye edilmesine karar verdi. Mahkeme Başkanı Seyfi Han kararı açıklarken “Tereddütlü bir karar verdik. Temiz Anadolu çocuklarını nasıl bu hale getiriyorlar anlamıyorum. Allah sizi affetsin” dedi. Duruşma 18 Ocak 201 tarihine ertelendi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit