• resmi ilanlar

SPEKÜLASYONLARA SON NOKTA!

2017-12-14 11:00:15

Geçtiğimiz hafta Bolu kamuoyuna damgasını vuran ‘Tehdit ve Şantaj' olayıyla ilgili yaşanan süreç hakkında Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman'dan açıklama geldi. Televizyon sahibi Mehmet Altun'un tutuklandığı belirtilen açıklamada Yaman, “yasalarımızda tarif edilen suçları işledikleri tespit edilen şüphelilerin yetki sınırlarımız dahilinde gerçekleştirdikleri eylemlerin Cumhuriyet Başsavcılığımızca masumiyet karinesi ve lekelenmeme hakkı çerçevesinde etkin ve süratli bir şekilde soruşturulacağından ve sonuna kadar takibinin yapılacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır” dedi.

Haber: Hakan Aydın

 

Bolu kamuoyunda geçtiğimiz hafta oldukça tartışılan ‘Tehdit ve Şantaj’ olayıyla ilgili tartışmalara son noktayı Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman koydu. Yaman açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen bir soruşturmaya dair bazı ulusal ve yerel basın ve yayın organları ile, internet gazetelerinde yer alan haber, yorum ve yazılar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekmiştir.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile ilişkilendireceği ya da elindeki bir kısım belgeleri açıklayacağı şeklindeki sözlerle şantaj yaparak reklam vermeye zorladığı ve bu yolla menfaat sağladığı iddia edilen, Bolu'dan yayın yapan ulusal bir televizyon kanalının sahibi olan şüpheli M.A. ile aynı televizyonda birlikte program yaptığı şüpheli Î.A. ve atılı suça iştirak eden şüpheli L.Y. Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut deliller gözetilerek 07.12.2017 tarihinde gözaltına alınmışlar, benzer yöntemlerle şantaja maruz kaldıklarım iddia eden şikayetçilerin ifadeleri üzerine soruşturma genişletilmiş, birden fazla mağdura yönelik şantaj suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızca 11.12.2017 tarihinde ifadeleri alınan şüphelilerden M.A. tutuklanması, şüpheliler İ.A. ile L.Y. ise adli kontrol altına alınmaları talebiyle Bolu Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmişlerdir.

Bolu Sulh Ceza Hakimliğince şüphelilerden M.A. ve L.Y. adli kontrol altına alınarak, şüpheli İ.A. ise herhangi bir koruma tedbiri uygulanmaksızın serbest bırakılmaları üzerine söz konusu karara Cumhuriyet Başsavcılığımızca itiraz edilmiş, itirazı değerlendiren Düzce Sulh Ceza Hakimliğince itirazımız kabul edilerek, şüphelilerden M.A. 14.12.2017 tarihinde tutuklanmıştır. Soruşturma çok yönlü olarak sürdürülmektedir.

Daha önce ifade ettiğimiz gibi; FETÖ/PDY silahlı terör örgütü başta olmak üzere tüm silahlı terör örgütleri ve suç örgütleri mensuplarının ya da yasalarımızda tarif edilen suçları işledikleri tespit edilen şüphelilerin yetki sınırlarımız dahilinde gerçekleştirdikleri eylemlerin Cumhuriyet Başsavcılığımızca masumiyet karinesi ve lekelenmeme hakkı çerçevesinde etkin ve süratli bir şekilde soruşturulacağından ve sonuna kadar takibinin yapılacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit