• resmi ilanlar

Bylock şüphelisi memur tahliye edildi

2017-12-15 11:00:12

Bolu'da bir dönem imamlık yaptıktan sonra Mengen Nüfus Müdürlüğü'nde memur olarak çalışmaya başlayan ve FETO/PDY soruşturmaları kapsamında bylock kullanıcı olduğu şüphesiyle tutuklanan Halil İbrahim Gündüz, tahliye edildi.

HABER: Ebru EYVAZOĞLU

Mengen Nüfus Müdürlüğü’nde çalışırken bylock şüphesiyle gözaltına alınan ve tutuklanan Halil İbrahim Gündüz, tahliye edildi. 15 kez bylock erişimi tespit edilen Halil İbrahim Gündüz, eski bir imamken Nüfus Memurluğuna geçtiğini, ardından da KHK ile ihraç edildiğini belirtti.

Halil İbrahim Gündüz suçlamaları reddederek, “Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben 1985 Soma’da doğdum. İmam Hatip Lisesinden mezun oldum.  9 yıl devlet memurluğu yaptım.  Bir müddet imamlık yaptım. Sonra Mengen Nüfus Müdürlüğü’ne geçiş yaptım. Darbe teşebbüsünü gerçekleştiren şahısları lanetliyorum. 15 Temmuz gecesi salaların okunduğunu duymam üzerine eski bir imam olarak Mengen Merkez Camiinde sabaha kadar, imam Mehmet Derin ile kuran okuyup dua ettik. Böyle bir teşebbüse kalkışan örgütün mensubu olmam olanaklı değildir. Benim önce bylock kullanıcısı olmadığım söylendi. Adli kontrol şartıyla da serbest bırakıldım. Daha sonra yeniden gözaltına alınarak bylock kullandığım iddia edilmiştir. Ben böyle bir programı hiçbir şekilde kullanmadım, adını dahi bilmemekteydim. Darbe teşebbüsünden sonra bilgi sahibi oldum. İlk defa adli makamlar önüne çıkıyorum. Kaçma şüphem yoktur. Tahliyeme ve beraatıma karar verilmesini talep ediyorum” dedi.   

 

Mahkeme bylock erişimi az olduğu için aylardır tutuklu olan Halil İbrahim Gündüz’ün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Tahliye kararını duyan Gündüz’ün ailesi büyük sevinç yaşadı. Duruşma 20 Şubat 2018 tarihine ertelendi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit