• resmi ilanlar

İŞÇİLER SESLERİNİ YÜKSELTİYOR

2017-12-15 11:00:08

Bolu'da beyaz eşya üretimi yapan Arçelik A.Ş.'de çalışan yüzlerce işçi, yürüyüş yaparak Metal Sanayicileri Sendikası'nın (MESS) teklif ettiği zam oranını protesto etti.

Bolu’da, beyaz eşya üretimi yapan bir fabrikanın Türk Metal Sendikası’na bağlı işçileri, çalıştıkları fabrikaya yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki alanda bir araya geldiler. İşçi servislerinden yürüyüşün başladığı alana inen yaklaşık 600 işçi, bir kilometre boyunca MESS’i protesto eden sloganlarla fabrikaya yürüdüler.

 

Fabrikanın girişinde toplanan yüzlerce işçi adına basın açıklamasını okuyan Türk Metal Sendikaları Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi, yaklaşık 2,5 aydır beklediklerini ifade ederek, “Toplu sözleşme görüşmelerimizin başladığı 5 Ekim’den bu yana sabrediyoruz. Emeğimizin karşılığını almak, insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmek için, hak için, adaletli bir ücret için bekliyoruz. Karlarına kar katanlardan, ihracat patlaması yaşayanlardan, rekor üstüne rekor kıranlardan emeğimizin karşılığını istiyoruz” dedi.

MESS’in kendilerine önerdiği 6 aylık enflasyonu kabul etmediklerini söyleyen Elçi, “Buradan MESS’e sesleniyoruz. Biz böyle bir anlayışı kabul etmiyoruz. Bize dayatılan bu yoksulluğu, bize dayatılan bu adaletsizliği kabul etmeyeceğiz. Bu enflasyon hesabı bizim değildir. Bu rakamın gerçeklerle, hayatla, sokakla, pazarla hiçbir ilgisi yok. TÜİK, enflasyon hesabında başka kalemleri dikkate alıyor. Bizim tüketmediğimiz kalemleri sepete koyuyor. Bu sepet bizim sepetimiz değil. Bizim enflasyonumuz çarşıda, pazarda, bizim sepetimizdeki tüm temel tüketim maddeleri en az yüzde 20 zamlanmış ama MESS bunları görmezden geliyor” ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından, eyleme katılan işçiler tekrar işlerinin başına döndüler.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • asgariucret  (17.12.2017 04:27:46)

  Boluda en yuksek maasi alan arcelik calisanlari daha ne kadar yukselicek . 1400liraya calisanlar ne yapsin. Aclik seviyesinde calisiyoruz resmen

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit