• resmi ilanlar

CAHİT ÇINGI ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

2018-01-04 11:00:08

CHP İl Kongresinde aday olacağı ifade edilen Cahit Çıncı, Kazım Karsu'nun yeniden il başkanlığına aday olacağını açıklamasının ardından adaylıktan çekildiğini açıkladı. Çıngı, “Kazım Ağabey'in İl Başkanlığına tekrar aday olacağını basından duyduk. Arkadaşlarımla yaptığımız değerlendirme sonucu İl Başkanlığı adaylığından çekiliyorum” dedi.

Haber: Sefa Günay

 

CHP İl Başkan adayları arasında ismi geçen Cahit Çıngı, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Azım Karsu’nun aday olmayacağını söylemesi üzerine seçim çalışmalarına başladığını belirten Çıngı, “Bilindiği gibi üyesi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi kongreler sürecine girmiştir. İlçe kongrelerimiz Merkez ilçeyle başlamış ve Seben ilçemizle son bulmuştur. İl Başkanımız ve Milletvekilimiz parti içindeki geçmiş sorunların giderilmesi amacıyla Merkez İlçede süreci yönetmişlerdir.Partimizde kongreler süreci başlamadan önce ve başladıktan sonra İl Başkanımız Kazım Ağabey (hep böyle hitap ettiğim ve öyle gördüğüm için resmi bir dil kullanmıyorum) defalarca herhangi bir şekilde aday olmayacağını değişik ortamlarda dile getirmiştir. Ben de bir grup arkadaşımla görüşerek kendisinin de bilgisi dâhilinde İl Başkanlığı adaylığı çalışmalarımı aralıksız sürdürdüm. Arkadaşlarımla birçok ilçemize ziyarette bulundum. Onlardan da motive edici destek mesajları aldım. Bu sürede bazı arkadaşlarımızın da adaylık düşündüklerini de öğrendim ki bunlar CHP’de olması gereken demokratik yarışlardır. Saygıyla karşılanması gerekir” dedi.

 

 

“İL BAŞKANLIĞI ADAYLIĞINDAN ÇEKİLİYORUM”

Karsu’nun adaylığı sonrası çekildiğini belirten Çıngı, “Daha sonraki süreçte çok adaylı yarışın partiye zarar vereceği konusunun bir grup tarafından sürekli işlendiğini gördük. Ben ve adaylık düşünen arkadaşlarımın hiç birisinin Partimize zarar verecek bölünmeye yol açacak davranışlarda bulunmaları mümkün değildir, olamazda. Yaşanan bu sürecin sonunda Kazım Ağabey’in İl Başkanlığına tekrar aday olacağını basından duyduk. 2013 yılında İl Başkanlığına seçildiğinden bu güne kadar yanında bulunduğum her konuda destek olmaya çalıştığım Kazım Ağabey ile bir yarışa girmek en son düşüneceğim şeydir. Kaldı ki Merkez İlçe Delegasyonunun ne şekilde yapıldığı tüm partili kamuoyu tarafından bilinmektedir. Arkadaşlarımla yaptığımız değerlendirme sonucu İl Başkanlığı adaylığından çekiliyorum. Çok sesli, üretken, heyecanlı bir il yönetimi oluşturmayı düşünmüş ve bu yönde çalışmalarımı yürütmüştüm” ifadelerini kullandı.

 

“KAZIM AĞABEY’E BAŞARILAR DİLİYORUM”

 

Kendisine destek olan arkadaşlarına teşekkür eden Çıngı, “Bu süre içinde hep desteklerini hissettiğim İlçe Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, ilçe yönetimleri ve delegasyonlarına özellikle teşekkür ederim. Büyük Mücadeleler ve doğru adaylarla kazanılan İlçelerde benim sebep olacağım ayrışmalar kabulleneceğim bir şey değildir. Yine bu süre içerisinde Merkez İlçemizde delege olsun olmasın bizzat veya dolaylı olarak desteklerini ileten partili arkadaşlarıma (geçmişte parti içi yarışlarda farklı düşündüklerimize de) teşekkürü bir borç biliyorum. Tabii bu süreci beraber yürüttüğümüz yol arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Biliyorum ki hepimizin hedefi 2019’da ülkemizi tek adam rejiminden kurtarmaktır, çalışmalarımız bu yönde olmalıdır. Parti içinde bütünleşmeyi büyük bir başarıyla sağlayan Milletvekilimize, Merkez İlçe Başkanımıza, İl Başkanımız Kazım Ağabey’e başarılar diliyorum” diye konuştu. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • METİN  (05.01.2018 00:42:05)

  İsabet Olmuş Kendisini Bu örnek davranışından dolayı kutlarım. Kazım Abi Bu şehrin ve Cumhuriyet Halk Partili Seçmen için çok değerli bir insan. Kısa zaman önce Köy Köy dolaşıp sorun dinlemek Sorunları olanlara Yardımcı olmak istediğimi belirttim. Sağolsun Partinin ve Şahsen kendisinin imkanlarını da zorlayacağını ve yardımcı olacağını belirtmiş bir il Başkanımızdır Cahit Abimizin aldığı bu karar bu nedenle isabetli olduğunu düşünüyorum. Ayrışmak yerine hep birlikte hareket etmenin çok daha faydalı olacağını düşünüyorum. saygılarımla

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit