• resmi ilanlar

BAŞKAN YILMAZ GENÇLERLE BULUŞUYOR

2018-01-04 11:00:05

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Altındağ Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle düzenlenen söyleşide bir araya geldi.

“Başkan Gençlerle Buluşuyor” söyleşilerine devam eden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bu hafta Altındağ Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan kız öğrencilerle bir araya geldi.  Okul müdürü İbrahim Yazıcı ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  daha sonra konferans salonuna geçerek, kız öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

 

Yaklaşık 1 buçuk saat süren programda Yılmaz, çocukluk yıllarından okul dönemlerine, iş hayatından siyasi yaşamına ve belediye başkanlığına uzanan süreçte yaşadığı tüm zorlukları ve kendisini başarıya taşıyan yaşam öyküsünü öğrencilerle paylaştı, Bolu’nun 13 yıllık gelişimine ilişkin bilgiler verdi ve soruları yanıtladı. Okul yıllarının zorlu geçtiğini belirten Yılmaz, bugünlere gelmesinde öğretmenlerinin büyük katkısı olduğunu söyleyerek “Allah razı olsun ben onlar sayesinde bugünlere geldim. Eğer öğretmenlerimin desteği olmasaydı üniversiteyi bitiremezdim. Unutmayın; her başarılı bireyin arkasında bir öğretmen vardır. Sizlerde öğretmenlerinizin kıymetini bilin, onları iyi anlayın, kendinizi iyi geliştirin ve hiçbir zaman öğretmenlerinizle irtibatınızı kopartmayın” dedi. Kendisini Bolu Belediye Başkanlığı’na taşıyan süreçle ilgili de konuşan Yılmaz, AK Parti’nin 81 kurucu il başkanından biri olduğunu vurgulayarak “O dönem milletvekili de olabilirdim ancak ben belediye başkanlığı görevini tercih ettim. Çünkü geçmişte 2 dönem belediye meclis üyeliği de yaptım. Sağ olsun parti yöneticilerimiz uygun gördüler aday yaptılar, Bolulular da teveccühleri ile bu göreve getirdiler.” diye konuştu.

 

Geçmişte 10 yıl meclis üyeliği de yaptığını da vurgulayan Yılmaz,  3 dönemdir başkanlık görevini Bolululara layık bir şekilde yürütmeye gayret gösterdiğini belirterek şunları söyledi: “Bir Bolu hayalimiz vardı. Bu Bolu öyle bir Bolu ki; arazisinin yüzde 65’i göl ve göletlerle kaplı, 200 kadar göl ve göleti bulunan ve yüce Allah’ın güzellikleri verirken cömert davrandığı muhteşem bir şehir. Dört mevsimin doyasıya yaşandığı tek yer Bolu. İsviçre daha yeşil ama her zaman güneşi bulamazsınız, Singapur çok daha yeşil ama rutubetten durulmaz. İnsan sağlığı açısından dünyada Bolu’dan daha uygun bir yer görmedim. Eğer siz böyle bir coğrafyayla şehri bütünleştirebilirseniz bir dünya kenti oluşturabilirsiniz mantığıyla belediye başkanlığına talip olmuştuk. 14 yıldır da bunun için uğraşıyoruz. Yaptığımız her çalışma bir bütünün parçası.”

 

 

Yılmaz ayrıca, Bolu’nun gelecek tercihleri ile ilgili de konuştu. “Biz bir dünya kenti oluşturmayı hedefliyoruz” diyen Yılmaz, “Bolu turizm, sağlık, spor ve üniversite şehri olacak.  Bu anlamda önemli mesafeler kat ettik, tünelin ışığı göründü.” ifadelerini kullandı. Yılmaz, kendisine iletilen soruları da yanıtlayarak söyleşisine sonlandırdı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a gerçekleşen söyleşide Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan da eşlik etti.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit