• resmi ilanlar

“KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARI İLE GAZİLERİMİZ BİZE EMANET”

2018-01-05 11:00:03

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, şehit jandarma er Fahri Şen'in ailesi ile vazife malulü Ahmet Bakı'nın ailesine ziyarette bulundu. Ziyarette vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitleri rahmetle yâd eden Yılmaz, şehit yakınları için de “Kahraman şehitlerimizin yakınları ile gazilerimiz bize emanet. Herhangi bir ihtiyacınız olduğunda sizlerin emrinizdeyiz” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  2003 yılında Giresun’da vatani görevini yaparken kaza kurşunuyla şehit olan Jandarma Er Fahri Şen ile 1994 yılında yangına müdahale ederken hayatını kaybeden itfaiye eri Ahmet Bakı’nın ailesini Perşembe günü öğleden sonra ziyaret etti.

 

 

“Her zaman yanınızdayız”

Anlamlı ziyaretlerde ilk olarak şehit Jandarma Er Fahri Şen’in Gölyüzü Mahallesi’nde yaşayan ailesi ziyaret edildi. Şehit er Fahri Şen’in annesi Nurhan Şen, babası Durmuş Şen ve diğer yakınlarıyla sohbet eden ve ihtiyaçlarının olup olmadığını soran Belediye Başkanı Yılmaz, “Şehitlik, dinimize göre en yüksek mertebedir. Devletimizin varlığı ve bağımsızlığı, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve milletimizin refahı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizden Allah razı olsun. Kahraman şehitlerimizin yakınları ile gazilerimiz bize emanet.  Herhangi bir ihtiyacınız olduğunda sizlerin emrinizdeyiz.” dedi. “Vefa” ziyareti dolayısıyla büyük mutluluk yaşayan şehit yakınları, devletin her zaman yanlarında olduğunu belirterek, kendilerini yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a desteklerinden ötürü teşekkür ettiler.

 

Vazife malulü itfaiyecinin ailesi unutulmadı

 

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından gerçekleşen ziyaretlerde ayrıca, Şehit Jandarma Er Fahri Şen’in ailesinin ardından vazife malulü Ahmet Bakı’nın yakınlarına da ziyarette bulundu. 1994 yılında Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görevliyken meydana gelen bir yangına müdahale ettiği esnada hayatını kaybeden itfaiye eri Bakı’nın Sağlık Mahallesi’nde yaşayan ailesiyle bir araya gelen Yılmaz, vazife malulü itfaiyecinin eşi Sayife Bakı, oğlu Orhan Bakı ve diğer yakınlarıyla sohbet etti. İtfaiyecilerin, toplumda çok önemli bir görev üstlendiğini söyleyen Belediye Başkan Yılmaz, “Böyle önemli bir görevi icra ederken hayatını kaybeden kahraman itfaiyecimiz Ahmet Bakı’ya Allah’tan rahmet dilerim. Tüm şehit yakınlarımız, gazilerimiz gibi sizlerde bize emanetsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her an bizlere ulaşabilirsiniz” diye konuştu. Yangında hayatını kaybeden Bakı’nın eşi Safiye Bakı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti, “Başkanım ziyaretinizle bizleri çok mutlu ettiniz. Her zaman bizim yanımızdasınız. Allah sizlerden razı olsun” sözleriyle dile getirdi. Yılmaz, merhum itfaiyeci Ahmet Bakı’nın duvara asılı fotoğrafının altında aileyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek, buradan ayrıldı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit