• resmi ilanlar

GÖYNÜK'E 8 KM'LİK ÇEVRE YOLU VE İZCİ KAMPI YAPILIYOR

2018-01-05 11:00:04

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan Göynük'te gelecek yıllarda yapılması planlanan birçok proje hakkında açıklamalarda bulundu Kazan Bu yaz ilçe merkezine 5 km alana sıcak asfalt atacaklarını ve 2 km alana da Arnavut kaldırımı yapacaklarını belitti.

Haber; Sefa Günay

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan Göynük’te bu zamana kadar yapılan ve gelecek yıl yapılmasını planladıkları projeler hakkında açıklamada bulundu.  İlk olarak Göynük’ün simgelerinden biri olan Zafer kulesi hakkında açıklamada bulunan Kazan; “Zafer Kulesinin alt yapı işlemi bitti. Sadece oraya çıkan yolları ve peyzaj kısmı kaldı. Kulenin yanında bulunan kafeterya bitirildi. Ve kuleye asansör ile çıkış sağlamak için çalışmalarımızı başlattık.  Aşağıdan birinci kademe yürüyen merdivenle kulenin dibine kadar gelinecek. Ardından da dik asansörle kuleye çıkılacak. Bizim iki seçeneğimiz var kurul hangisini kabul ederse onu yapacağız. Önümüzdeki sene itibari ile bunu bitirmek istiyoruz. Ve artık araba ile kuleye çıkış olmayacak. Çünkü araba ile buraya çıkmak tehlikeli” dedi.

“8 KM’LİK ÇEVRE YOLU YAPILIYOR”

Göynük-Bolu yolunun yakın zamanda biteceğini ve Göynük’e yaklaşık 8 km’lik bir çevre yolunun da yapılacağını belirten Kazan; “Bolu yolumuzun birkaç ay içersinde bağlantısı bitecek inşallah 2 km kaldı. Bu mevsimde bile devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda bitireceğiz. Ayrıca çevre yolu ihalesi yapılmıştı ona da başladık. 8 km’lik bir yol olacak. Şehrin dışında yeni hastanenin arkasından bir yay çiziyor oradan da Eryem fabrikasının oraya çıkıyor.  Bolu’dan gelen veya giden tonajlı tırlar, kamyonlar orayı kullanacak. Tavuk kümesleri çok olduğu için burada tavuk kamyonu çok fazla… 150 tane kamyon sadece Göynük’te var. Bunlar da merkezden geçerken zarar veriyor. Su borularını patlatıyorlar, asfaltı bozuyor, kaldırımları bozuyorlar. Aynı zamanda tavuk arabası olduğu için koku da var. Ondan dolayı çevre yolu yaptırdık. Bundan sonra transit gidip gelecekler, şehir içine sokmayacağız onları” ifadelerini kullandı.

“TOKALI ÖRTÜSÜ TÜM DÜNYAYA TANITMAK İSTİYORUZ”

Göynük Belediyesi tarafında açılan El Sanatları Eğitim Merkezinin 100 kişiye eğitim verdiğini söyleyen Kazan; “Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını tekrar canlandırmak ve turizme kazandırmak amacıyla açtığımız El Sanatları Eğitim Merkezi bugüne kadar yaklaşık 100 kişiye eğitim verdi. Bunu merkezde yaygınlaştırdık inşallah köylerde de yaygınlaştırmak istiyoruz. Köylerde de bu kursu açmak istiyoruz. Göynük’ün tokalı örtüsünü tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Hiç bilmeyen genç kızlarımızı burada alıyoruz eğitiyoruz. Daha sonra evlerine de bu tezgâhları yaptırabilirler çok maliyetli bir şey değil” dedi.

“12 SAAT AÇIK İZCİ KAMPI YAPACAĞIZ”

Kemal Kazan Göynük’e yapılması bir zamanlar düşünülen AİBÜ Göynük Yüksek Okulu hakkında da açıklamada bulundu. AİBÜ Göynük yüksekokulu kararından yapılması vazgeçtiklerini ve başka bir konuda karar kıldıklarını belitten Kazan; “Biz buraya üniversitenin yüksekokulunu açmaya karar vermiştik. Ama daha sonra başka bir şeyde karar kıldık. Çubuk Gölü’nde bir alan var. Burası Anadolu Üniversitesi Vakfına ait ama Göynük Belediyesi’nin kullanımında ve burayı biz izci kampı yapıyoruz. İzcilik Federasyonu ile protokol imzaladık.  Yapılınca da oraya 5 bin izci gelecek. 12 saat açık izci kampı yapıyoruz orasını ve sürekli izci gelecek. Sürekli izci geleceği için burada bir sirkülasyon olacak. Şu anda üniversite açılması açısında bir ihtiyaç yok.  Bu izci kampı üniversiteden daha iyi bence çünkü bu tür yerlere hoca gelmiyor”

“GÖYNÜK ÇAYINA ELEKTRİK ÜRETECEĞİZ”

 

Son olarak Göynük çayı ve yapılması planlanan rüzgâr sistemi ile ilgili açıklamada bulunan Kemal Kazan; “Göynük çayına bir sitem kuracağız ve oradaki kurduğumuz sistem sayesinde elektrik üreteceğiz. Birkaç noktaya kuracağız bu sistemi deneyeceğiz sonra yaygınlaştıracağız. Rüzgâr sistemi ile de bir çalışmamız var. Şuanda proje aşamasında özellikle bu güdümlü sağı dediğimiz dağda ve değirmen özü yaylasın da ve Çubuk yaylasına kurulacak. İlçemizin de bir de köy başı köyünde güneş enerjisi kuruldu. Özel bir firma gelip kurudu ve oda şu anda çalışır durumda” 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Vatandaş  (07.01.2018 21:55:44)

  Neyden bahsediyorsun başkan belediye büçcesine katkı sağladık dedin sakin şehir yapıp göynüğü 3 yaptın ama göstermelik açmış olduğun dükkan kapalı ama reklamı yaptın.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit