• resmi ilanlar

BELEDİYE BAŞKANININ 9 İLE 25 YIL ARASINDA HAPSİ İSTENİYOR

2018-01-09 11:00:14

Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne bağlı Taşkesti Beldesi Belediye Başkanı Ak Parti'li Saim Çevik, kendisini işe yerleştirmesini isteyen hemşire 25 yaşındaki T.D.'yi taciz edip evinde alıkoyduğu iddiasıyla tutuklanmıştı. Saim Çevik hakkındaki suçlamaları içeren iddianame kabul edildi. Çevik hakkında basit cinsel saldırı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kemiklerinin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama gibi suçlardan dava açılırken, 9 ile 25 yıl arasında hapis cezası isteniyor.

Özel Haber: Ebru EYVAZOĞLU

İstanbul’da hemşire olan bir genç kızla bir eğlence mekanında alkol alan Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik, mekandan çıktıktan sonra genç kızı Bolu’daki evine götürdüğü ve genç kızla birlikte olmak için zor kullandığı, bunun sonucunda da hemşirenin pencereden atlayarak yaralandığı iddia edilmişti. Saim Çevik, adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldu. Hemşire Tuğba D.’nin tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildiği ifade edilirken, tutuklu Belediye Başkanı Saim Çevik’in iddianamesi kabul edildi. Saim Çevik hakkında basit cinsel saldırı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kemiklerinin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama gibi suçlardan dava açılırken, 9 ile 25 yıl arasında hapis cezası isteniyor. Bolu 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak olan Saim Çevik ise hakkındaki iddiaları reddetti.

FACEBOOK ÜZERİNDEN TANIŞMIŞLAR

İddianamede Tuğba adlı genç kızla Belediye Başkanı Saim Çevik’in bir yıl önce facebook üzerinden tanıştıkları, ardından da Çevik’in Tuğba D.’ye siyasi çevresini kullanarak Bolu’da iş bulabileceğini söylediği iddia edildi. Bu süreçte ikili arasındaki telefon konuşmalarında Çevik’in Tuğba D.’ye “bir tanem, hayatım, canım” hitaplar kullandığı, kendisi adına Bolu’da bir özel hastaneye başvuruda bulunduğu ve kendisini de referans olarak gösterdiği belirtiliyor. Daha sonra ikilinin Bolu’da bir kafede buluştuktan sonra Çevik’in kendisine “gezmeyecek miyiz? Akçakoca’ya gidelim eğlenelim” dediği, ancak genç kızın bu teklifi kabul etmemesi üzerine Gölcük yolu üzerinde alkollü bir eğlence mekanına birlikte gittikleri ifade edildi.

DANSÖZLERLE ÇALGILI ÇENGİLİ EĞLENCE

Mekanda bir süre alkol aldıktan sonra ayrıldıklarını, arabada müzik açan Saim Çevik’in oynamaya başladığı ve genç kızı zorla öpmeye çalıştığı belirtilirken, daha sonra da Çevik’in Karacasu yolu üzerinde içkili ve dansözlü bir mekana genç kızı zorla götürdüğü orada dansözlerle oynayarak kendisine zorla içki içirdiği iddia edildi.

“BU EV SENİN, BOLU’DA BİR EVİN VAR”

Mekandan çıktıktan sonra ise genç kızı, evine bırakmak yerine Bolu’daki evine götürdüğü, yolda da “seni bu halde eve göndermem. Aileni ara İstanbul’a arkadaşlarının yanına gittiğini söyle. Ben bundan sonra senin arkandayım. Bu ev senin, Bolu’da bir evin var” dediği, araçtan indikten sonra da kapının önünde “rezillik çıkarma benimle gel” dediği iddianamede yer aldı. Kaçamayacağını anlayan Tuğba D. eve çıkar çıkmaz kendini tuvalete kilitlediğini bu arada da cep telefonundan Aydın isimli eniştesine konum atarak yardım istediğini, tuvaletten çıktıktan sonra da dış kapının kilitli olması nedeniyle evde çıkamadığını söyledi.

SUÇU BAŞKASININ ÜZERİNE YIKMAYA ÇALIŞTI İDDİASI

Saim Çevik tuvalete girdikten sonra ise Tuğba D.’nin kaçmak için pencereden atladığı, yaralanması nedeniyle Aydın isimli eniştesine yeniden konum atarak kurtarılmayı beklediği, bu sırada kızın pencereden atladığını gören Saim Çevik’in kendisini yeniden eve çıkardığı ve “ne yaptın sen? Seni mahvederim, kötü yaparım” dediği, İbrahim isimli bir tanıdığını arayarak “salak kız beni bitirdi, camdan atladı, çabuk gel. Ben burada değilim, bu olayı sen yapmış olacaksın” dediği iddianamede yer alıyor. Saim Çevik’in genç kızı da “sakın şikayetçi olma. Belediye başkanı olduğum için itibarım biter. Seni pişman ederim, seni mahvederim” şeklinde Tuğba D.’yi tehdit ettiği belirtilirken, daha sonra da evi terk ettiği, yaralı olan hemşirenin de güçlükle en yakın caddeye giderek çevredekilerden yardım istediği iddia olundu.

“ALKOL VE YEMEK TEKLİFİ ONDAN GELDİ”

Saim Çevik ise hakkındaki iddiaları reddederek Tuğba D. İle iş konusunda konuştuklarını, alkol ve yemek teklifinin de kendisinden geldiğini, daha sonra da Karacasu yolunda eğlence mekanı olan arkadaşına uğradığını 10-15 dakika oturduktan sonra akrabası İbrahim isimli şahsın evine uğrayarak eşyalarını almak için yukarı çıktığını, ancak genç kızın da bu sırada kendisiyle eve çıkmak istediğini ve çok sarhoş olduğu için orada kalma teklifinin genç kızdan geldiğini söyledi.

“BANA TEZGAH KURULDU”

Çevik daha sonra akrabasını aradığını o gelince de evden çıktığını, genç kızın camdan atladığını görmediğini ve kendisine yönelik bir zorlamada bulunmadığını belirtti. Saim Çevik kendisine komplo kurulduğunu ve genç kıza baştan beri kardeş gözüyle baktığını, bir tezgah kurulduğunu iddia etti.

 

Tuğba D.’nin telefonundan Aydın isimli eniştesine konum atarak yardım ister şekilde mesaj attığı tespit edildi. Evde yapılan aramada da genç kızın eşyalarına rastlandı. Yargılanacağı duruşma tarihinin belirlenmesiyle birlikte Çevik hakim karşısına çıkacak. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • E  (14.01.2018 04:17:49)

  Az kaldı sabredin her şey meydana çıkacak..

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit