• resmi ilanlar

FETÖ'DEN YARGILANAN ESKİ SAVCI TULUMU REDDETTİ

2018-01-11 11:00:12

FETO/PDY soruşturmaları kapsamında hakkında işlem yapılan ve tutuklandıktan sonra Bolu T Tipi Cezaevine konulan Samsun Cumhuriyet eski savcısı Eşref Köse, devletten 1 milyon 50 bin TL liralık tazminat talebinde bulunurken, bu dosyalarda davacı durumunda olduğu için FETO soruşturmalarında yargılanan sanıklar için hazırlanan badem kurusu rengindeki tulumdan oluşan mahkum kıyafetini de giymek istemediğini söyledi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

FETO/PDY soruşturmaları kapsamında hakkında işlem yapılan ve tutuklandıktan sonra Bolu T Tipi Cezaevine konulan Samsun Cumhuriyet eski Savcısı Eşref Köse, devletten 1 milyon 50 bin TL liralık tazminat talebinde bulundu. Önce adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karşılık savcının itirazıyla tutuklandığını belirten eski Savcı Eşref Köse mal varlığına el konulması ve evinde arama yapılması nedeniyle de 1 milyon 50 bin TL’lik tazminat isteğinde bulundu. Eski savcının yazdığı üç dilekçeden oluşan dosya Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından birleştirilerek tek dosya haline getirilirken, FETO soruşturmalarında yargılanan sanıkların kuru badem rengindeki tulumdan oluşan mahkum kıyafetini de giymek istemediğini söyledi.

Kendisinin açtığı tazminat davalarında sanık olarak yargılanmadığını, davacı olduğunu söyleyen Eşref Köse, FETO soruşturmalarında yargılanan sanıkların giymesi istenilen kuru badem rengindeki tulumdan oluşan kıyafet ile Adliyeye gelmek istemediğini söyledi. Köse Nisan ayında uygulanması planlanan tek tip elbise uygulanmaya başlamadan önce duruşmanın yapılmasını ya da segbis ile bağlantı gerçekleştirmek istedi. Duruşma 3 Nisan 2018 tarihine ertelendi.

 ‘HERO’YLA GÜNDEME GELMİŞTİ

 

Darbe girişimine dair ‘Erdoğan’a suikast’ girişimi davasının sanıklarından biri ‘Hero’ yazılı bir tişört giyerek mahkemeye gelmişti. Sanığın kıyafeti tepki çekerken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sanıkların tek tip kıyafetle mahkemelere getirilmesini önermişti.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit