• resmi ilanlar

KAHRAMAN GAZETECİNİN KURTARDIĞI YAŞLI KADIN OLAY ANINI ANLATTI

2018-01-11 11:00:11

Kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılara inanarak bankadan çektiği 10 bin TL'yi kaptıracağı sırada olay yerinde bulunan eski gazeteci Hamza Canbaş tarafından kurtarılan 73 yaşındaki yaşlı kadın olay anını anlattı. Yaşlı kadın ilk olarak 15 bin TL çektiğini ve polis olarak tanıtan kişi tarafından paranın alındığını, geriye kalan 10 bin TL'nin ise dolandırıcılara vermeden kurtarıldığını söyledi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Telefon dolandırıcıları tarafından korkutulduktan sonra bankadan çektiği 15 bin TL’yi dolandırıcılara kaptıran, geriye kalan 10 bin TL’yi kaptıracağı sırada eski Gazeteci Hamza Canbaş tarafından kurtarılan 73 yaşındaki Şükran Çankaya, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde olayı anlattı.

Kalıcı konutlardaki evinde uyuduğu sırada sabah ev telefonunun çaldığını ve telefondaki kişinin kendisini polis olarak tanıttığını söyleyen Şükran Çankaya “Sonra cep telefonumu aldı. Urfa’da adınıza işlemler yapılmış, başınız büyük belaya girer diyerek 15 bin TL para istediler. İçerden de sürekli polis telsizi sesi geliyordu. Sabah saat 9’dan öğlen saat 1 ’e kadar telefonu kapattırmadan beni bankaya kadar yönlendirdiler. Bankadan parayı çektikten sonra da bir polis arkadaş gelip parayı senden alacak dediler. Para elimdeyken genç biri gelip benden parayı alıp uzaklaştı” dedi.

Daha sonra yeniden dolandırıcılar tarafından arandığını söyleyen yaşlı kadın, “10 bin TL daha çekmem istendi. Bankaya gidip 10 bin TL çektim. O sırada banka görevlileri de uyardı. Ben polise yakalatmak istedim. Beni telefonla bir yerlere yönlendirdiler. O sırada parayı almaya bir genç geldi. Ancak olay yerinde olan kişi, gence müdahale ederek parayı kurtardık” dedi.

Olayda tanık olarak ifadesi alınan eski gazeteci Hamza Canbaş da, evden çıktığı sırada yaşlı kadını gördüğünü ve yanından geçerken telefonla yönlendirilerek ara sokaklara girdiğini gördüğünü belirterek “Ben yanında geçerken dolandırıldığını anladım ve takip ettim. Yanına gittiğimde ise telefondaki sesin teyzeye ‘yanındaki kişiyi uzaklaştır’ dediğini duydum. Ben de uzaklaşıp bir köşeye saklandım. Birkaç dakika sonra parayı almak için biri geldi. Ben yerimden çıkıp ‘Polisim, teslim ol’ diye bağırdım ve arkasından koştum. Adam korkup kaçtı. Sonra da teyzeyi alıp en yakın karakola getirdim” dedi.

Robot resmi çizilen Bülent H. İsimli kişi için yakalama emri çıkarıldı. Sanığın yakalanması için işlemler başlatılırken, şüpheli şahıs yakalandıktan sonra duruşmaya devam edilecek.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit