• resmi ilanlar

BAŞKAN ATEŞ'TEN ÇİN VİZESİ AÇIKLAMASI

2018-01-19 11:00:05

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Çin Halk Cumhuriyeti tarafından uygulanan vizelerde yapılan yeni düzenleme ile işadamlarından Çin'e ticari vize alırken istenen resmi kuruluş davet mektubunun kaldırıldığını ifade etti.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Çin’e iş amaçlı seyahat edecek olan kişilerden istenen ve Çin resmi kurumlarından alınan davet mektubu nedeniyle iş dünyasının ticari vize temininde bugüne kadar güçlükler yaşadığını ifade ederek, Ekonomi Bakanlığı’nın girişimleri sonucu bu uygulamada iş dünyasını rahatlatacak yeni düzenlemeye gidildiğini belirtti.

 

“Resmi Kurum Onaylı Davet Mektubu Kaldırıldı”

 

Başkan Türker Ateş, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Çin’e yönelik vize başvurularında internet sistemine geçildiğini, e-vize uygulamasının başlatıldığını ve M kodlu ticari vize başvurularında istisnai bir uygulamaya gidildiğini söyledi. Ateş konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Ekonomi Bakanlığımızın bu konudaki girişimleri sonucu, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından tanındığı belirtilen meslek örgütlerine üyeliklerini ve firmada çalıştıklarını ispatlayanlardan bugüne kadar istenmekte olan resmi kuruluş onaylı davet mektubu istenmeyecek. Bunun yerine Çin’de bulunan bir firmadan temin edilecek davet mektubu yeterli olacak. Söz konusu meslek kuruluşları listesinde Ticaret Odalarının da bulunması nedeniyle, Oda üyesi firmalarımıza bu konuda zaman kazandıran önemli bir kolaylık sağlanmış oldu. Bu düzenlemenin, Çin ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine olumlu tesir edeceği kuşkusuzdur. Katkısı olan herkese iş dünyası olarak teşekkür ederiz.”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit