• resmi ilanlar

“ALİ DEDE O EVİ YİNE YAKAR”

2018-01-22 11:00:08

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel Mudurnu'da evi yanarken kedisine sarılan Ali Dedeyi köşe yazısına konuk etti. Tezel, “Ali Dede kendine bakacak durumda değil gibi görünüyor; yapılacak en iyi yardım, onu iyi bir huzur evine yerleştirmek olabilir” dedi.

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel Mudurnu’da evi yanarken kedisine sarılan Ali Dedeyi köşe yazısına taşıdı. “Ali dede o evi yine yakar” başlıklı yazısı şöyle:

 

 

“Bolu'nun Mudurnu ilçesinde sobayı benzinle tutuşturmak isterken evini yakan ve yangından kurtulan, kedisine de kederli bir şekilde sarılan 83 yaşındaki Ali Meşe Dede'nin görüntüsü tüm Türkiye'yi üzmüştü. Fotoğraf sosyal medyada paylaşım rekoru kırınca Ali Dede de fenomen oldu.

Ali Dede şimdi hastanede, durumu iyi. Herkes ona yardım etmenin peşinde. Bolu Valisi Aydın Baruş, yanan evin kısa bir sürede oturulur hale getirileceğini açıkladı. Baruş ve diğer yardımsever insanları kutlarım ama Ali Dede başka bir nedenle o evi yine yakabilir ya da başka bir kaza yüzünden zor durumda kalabilir!

Ali Dede kendine bakacak durumda değil gibi görünüyor; yapılacak en iyi yardım, onu iyi bir huzur evine yerleştirmek olabilir.

 

Peki, yardıma muhtaç yaşlı, yalnız yaşayan; sadece Ali Dede mi? Yardıma muhtaç yaşlı insanların, yardım almaları için illa sosyal medyada fenomen olmaları mı gerekiyor?”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit