• resmi ilanlar

Bolu'nun kan gölüne dönmesini engellemişti

2018-01-23 11:00:08

KRİTİK EMRİ VEREN KOMUTAN GÖREVDE!

Afrin operasyonunu yöneten ve askerlerin 'Temel Baba' olarak andığı Korgeneral İsmail Metin Temel'in, 15 Temmuz'da Bolu 2. Komando Tugay Komutanı İsmail Güneşer’in ısrarla Bolu’ya gelmeye çalışması üzerine askerlerine ‘Yerini terk ederse öldürün’ emri verdiği ortaya çıkmıştı. Güneşer bu emir üzerine yoldan geri dönmüş, Tugayda yapılan hazırlıklar boşa çıkmıştı.

 

Darbe girişimi sırasında FETÖ'nün hedefi olan Korgeneral İsmail Metin Temel, şimdi Afrin'deki harekâtı yönetiyor.

15 TEMMUZ'DA CUNTACILARIN HEDEFİNDEYDİ

15 Temmuz gecesi darbeci General Semih Terzi, Silopi'de Özel Kuvvetler Harekat Üssü'nde görevli 13 cuntacıyı, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in derdest edilmesi için görevlendirdi. O gece birlik denetleyen ve helikopterle Siirt'e gidecek olan Korgeneral Temel, kalkışmayı duyunca plan değiştirip Van'a indi. Bunun üzerine darbecilerden oluşan tim de Van'a yönlendirildi.

''DARBECİLERE ATEŞ EDİN'' EMRİNİ VERDİ

 

Temel'in darbecilere ateş edilmesi emrini vermesiyle Van'a gelen tim helikoptere binerek kaçtı. İsmail Metin Temel o gece Silopi'de geçici görevli bulunan Bolu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer'in, görev yerini bırakıp Bolu'ya gitmek istediğini duyunca "Yerini terk ederse öldürün" emrini veren isimdi. Harekât planını 3 ayda yapan Korgeneral için, 24 saat başında durduğu askerleri 'Temel baba' diyor. (Kaynak: Sabah)

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit