• resmi ilanlar

KİM BU DAİRE MÜDÜRLERİ?

2018-01-23 11:00:09

AY; “MEMUR MEMURLUĞUNU, İŞÇİ İŞÇİLİĞİNİ YAPSIN”

Belediye İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Sinan Ay, Bolu Belediyesinde taşeron firmada çalışan işçilere daire müdürleri tarafından baskı yapıldığını söyledi. Ay, “Hükümetine yakın sendika olan Hak-İş Sendikasına geçmeleri için tehditvari tavırlarla işçileri zorlamaktadırlar. Bizler yaptığımız araştırmada hangi daire müdürlerinin baskı yaptığını biliyoruz.” dedi.

 

Belediye İş sendikası Bolu Şube Başkanı Sinan Ay, Bolu Belediyesinde daire müdürleri tarafından taşeron işçilere baskı yapıldığı ve tehdit edildiğini iddia etti. Ay; “Bolu Belediyesinde taşeron firmada çalışan işçilere Daire Müdürleri baskı yaparak Hükümetine yakın sendika olan Hak-İş Sendikasına geçmeleri için tehditvari tavırlarla işçileri zorlamaktadırlar. Bizler yaptığımız araştırmada hangi Daire Müdürlerinin baskı yaptığını biliyoruz. İşçilere Hak-İş Sendikasına Cuma gününe kadar geçmezseniz sizi işten çıkartacağız tehditleri savurmaktadırlar. İşçilerin istedikleri sendikaya üye olma özgürlükleri olduğu halde, hatta Kanuni hakları olduğu halde bu haklarını hiçe sayarak işçileri huzursuz etmektedirler. Daire Müdürleri kendi işlerini yapacağı yerde taşeron işçilerle uğraşmaları çok manidardır. Daire Müdürlerinin gariban işçilerle sendika konusunda uğraşmalarına anlam veremiyoruz. AK Parti Hükümetinin Hak-İş Sendikasına yakınlığını her kes tarafından bilinmektedir. Belediye Başkanı veya Başkan Yardımcılarından bir talimat olmasa Belediyede ki Daire Müdürleri bu gibi işlere giremezler. Yerel seçimlerin yapılmasına 1 yıl gibi kısa bir zaman kalmışken, yarın hangi parti Adayının Belediye Başkanı olacağı bilinmezken bu gibi ucuz basit işlerle uğraşanlar seçimden sonra ne yapacaklar. Biliniyor ki Bolu ve çevresinde örgütlü olan Sendika Belediye İş Sendikasıdır” diye konuştu.

 

Sinan Ay, yapılan baskıların huzursuzluk yarattığını vurgulayarak Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a çağrıda bulundu. Ay; “Her zamankinden daha çok birliğe, bütünlüğe ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, işçiler arasında yaratılmaya çalışılan bu baskı ve ayrıştırma çok manidardır. Bu baskıyı yapan müdürler, işyerinde, Belediyemizde ve Bolumuzda huzursuzluk yaratmaktadır. Belediye Başkanımızdan bu baskılara müdahale etmesini bekliyoruz. Baskı ve tehditlerin devam etmesi durumunda Belediyemizde yaşanabilecek huzursuzlukların ve sıkıntıların sorumlusu biz olmayız” ifadelerini kullandı.

 

Son olarak baskıların devam etmesi durumunda ikinci bir basın açıklaması ile daire müdürleri ve diğer yetkilileri açıklayacaklarını söyleyen Ay; “Buradan Bolu Belediyesi taşeronlarında çalışan işçi arkadaşlarımız adına Bolu Valimize de sesleniyoruz. Bolu Belediyesi 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Belediye şirketlerine geçireceği işçi listelerinde olmayan arkadaşlarımız bilin ki, işveren tehditlerine, baskısına maruz kalan arkadaşlarımızdır. Valilikte kurulacak olan itiraz komisyonunu bu konuda şimdiden duyarlı olmaya çağırıyoruz. Baskıların devam etmesi halinde yapacağımız ikinci bir basın açıklamasında işçileri tehdit eden müdürleri ve diğer yetkilileri açıklayacağımızın bilinmesini isteriz. Diyeceğimiz o dur ki herkes kendi işine baksın. Memur memurluğunu, işçi işçiliğini yapsın” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit