• resmi ilanlar

6 İLÇEDE TAŞIMALI HASTA SİSTEMİ

2018-02-16 13:37:47

Kısa bir süre önce başlayan ve AİBÜ İzzet Baysal Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2 yıla kadar sıra oluşan hastaları taşımalı sistemle azaltılması planlanan projede Gerede, Yeniçağa Göynük, Dörtdivan ve Mudurnu'nun ardından Seben ilçesi de taşımalı sisteme dahil oldu.

Şimdiye kadar toplamda 204 hasta, taşımalı sistemle tedavi olurken ortalama bir aylık sürede 2053 seans hizmet verildi. Bolu İl Sağlık Müdürü Yard. Doç. Dr Muhammed Emin Demirkol’un geciken tedavi insana ıstıraptan başka bir şey katmadığı, tedavinin sağlık hizmeti kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu esnada sunulmasıyla ancak beklenen faydanın sağlanabileceği yönündeki açıklamasının ardından hız verilen bekleme sıralarının bitirilmesi çalışmalarında AİBÜ İzzet Baysal Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erdal Dilekçi yaptığı açıklamada “Hastanemiz ayaktan fizik tedavi hizmetlerinin sadece mesai saatleri ile sınırlandırılmayan şekilde mesai saatlerinin dışında da taşımalı sistemle ilçelerden gelen hastalarımızın tedavilerini ivedilikle yapmaktayız. Göreve geldiğimiz günden beri gayret ve çabalarımız ile hem hastane modernizasyonu için çalışıyoruz,  hem de biriken tedavi sıralarının azaltılması için projeler çerçevesinde yoğun çalışma yürütüyoruz. Bu süreçte taşımalı sisteme yeni katılan Seben ilçesi hastalarının ulaşım desteğinden dolayı Seben Belediye Başkanı Sayın Süleyman Özbağ’a destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Bolulu14  (16.02.2018 15:14:53)

  Nedense dikkatimi çekti, bu sisteme dahil olmayan iki ilçe var Kıbrıscık ve Mengen, bu ilçe Sayın Belediye Başkanları mı bu sistemi istemedi, yoksa bu Belediyeler CHP li belediye olduklarından dolayı mı bu sisteme alınmadılar?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit